Wybierz region

Wybierz miasto

  Ambitna żona Mario

  Autor: Jacek Sroka

  2007-10-27, Aktualizacja: 2007-10-27 09:39

  Z Mariuszem Czerkawskim, najlepszympolskim hokeistą,rozmawia Jacek Sroka W 16 meczach ligi szwajcarskiej zdobył Pan 18 punktów za bramki i asysty.

  Z Mariuszem Czerkawskim, najlepszympolskim hokeistą,rozmawia Jacek Sroka

  W 16 meczach ligi szwajcarskiej zdobył Pan 18 punktów za bramki i asysty. Czyżby to małżeństwo tak korzystnie wpłynęło na formę?

  Nie myślałem o tym w ten sposób, ale kto wie, może coś jest na rzeczy. Cieszę się, że punktuję niemal w każdym spotkaniu. W ostatnim wygranym 3:1 meczu ze znacznie wyżej notowanym zespołem HC Davos zdobyłem bramkę i zaliczyłem asystę. W weekend czekają nas dwa kolejne spotkania ligowe– w sobotę z prowadzącym SC Bern i w niedzielę z Ambri Piotta. Zwłaszcza to ostatnie musimy wygrać, chcąc awansować do play-off.

  Pański klub – Rapperswil Jona Lakers – na razie zajmuje w tabeli ósmą lokatę, a zdaniem Henryka Grutha, obserwującego na co dzień ligę szwajcarską, największa w tym zasługa właśnie Mariusza Czerkawskiego, bo drużyna została osłabiona.

  Mamy w klubie parę kontuzji i staram się jakoś pociągnąć grę drużyny. Jeśli chodzi o skład, to w prognozach przed sezonem fachowcy widzieli nas na 7.–8. miejscu i tak to na razie wygląda. Różnice w tabeli są jednak niewielkie, a do play-off chcielibyśmy awansować z wyższej lokaty niż ósma, żeby nie trafić od razu na najsilniejszy zespół.

  W klasyfikacji kanadyjskiej ligi szwajcarskiej zajmuje Pan czwarte miejsce, tracąc do prowadzącego Słowaka Juraja Kolnika siedem oczek.

  Kolnika pamiętam z ligi NHL. Przez krótką chwilę grałem z nim nawet w jednym ataku New York Islanders. Słowak okazał się jednak za słaby i szybko został odesłany do rezerw. Teraz znów spotkaliśmy się w Szwajcarii, gdzie stanowi o sile ataku zespołu z Genewy, będącego rewelacją rozgrywek.

  Trener Rudolf Rohaczek ogłosił skład reprezentacji Polski na listopadowy turniej EIHC w Hamar. Próżno jednak szukać w niej Mariusza Czerkawskiego. Czy po waszym konflikcie przed ostatnimi MŚ rozmawiał Pan z selekcjonerem?

  W tym sezonie ani trener Rohaczek, ani prezes związku Zenon Hajduga ze mną nie rozmawiali. Nie ukrywam jednak, że chciałbym zagraćw mistrzostwach świata w Innsbrucku, bo to może być mój ostatni mistrzowski turniej w karierze.

  Czyżby podjął Pan już decyzję o zakończeniu kariery?

  Coraz częściej o tym myślę, bo uprawianie sportu wiąże się ze sporymi wyrzeczeniami, a ja nie chciałbym schodzić, pod względem poziomu gry, coraz niżej i niżej. Jeśli poczuję, że hokej przestanie mi sprawiać przyjemność i rano nie znajdę w sobie radości z tego, że za kilka godzin czeka mnie mecz lub trening, to się pożegnam z hokejem. Decyzję podejmę po zakończeniu obecnych rozgrywek, ale moich kibiców w Polsce pragnę uspokoić: na pewno benefis zorganizuję w Tychach.

  Liga gra na okrągło, więc Pan pewnie ciągle poza domem, a żona tęskni za świeżo poślubionym małżonkiem...

  Na szczęście Szwajcaria to tak mały kraj, że nawet jeśli gram mecz na wyjeździe, to i tak noc spędzam we własnym łóżku. Pod tym względem nie ma porównania z NHL. Emilia zresztą nie może narzekać, bo właśnie zaczęła studia prawnicze w Luzernie, gdzie jeździ trzy razy w tygodniu. Jednocześnie zaocznie kończy w Warszawie socjologię, odwiedzając stolicę w co drugi weekend, a wcześniej uzyskała dyplom z pedagogiki. Sam się dziwię, skąd u niej tyle zapału do nauki, lecz widać, że w domu nie tylko ja jestem ambitny.

  Głos Wielkopolski dostępny także w wersji elektronicznej - ZAMÓW TERAZ SMS-em!

  Sonda

  Czy według Ciebie nauczyciele powinni stosować taką formę protestu jak strajk?

  • Tak (59%)
  • Nie (41%)
  • Nie mam zdania (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.