Wybierz region

Wybierz miasto

  DERBY WIELKOPOLSKI - Co tam wybory jak mamy derby...

  Autor: Radosław Patroniak

  2007-10-16, Aktualizacja: 2007-10-19 22:00

  Dla polityków najważniejsze są niedzielne wybory. Dla kibiców w Wielkopolsce liczą się jednak tylko piątkowe derby (początek o godz. 20.45). Na stadionie w Grodzisku dojdzie do 15.

  Dla polityków najważniejsze są niedzielne wybory. Dla kibiców w Wielkopolsce liczą się jednak tylko piątkowe derby (początek o godz. 20.45). Na stadionie w Grodzisku dojdzie do 15. konfrontacji Groclinu i Lecha w historii pierwszoligowych spotkań.

  Derbową gorączkę odczuwają już piłkarze obu drużyn. – Dzwoniło do mnie mnóstwo znajomych. Proszą o bilety, a ja jestem bezradny, bo wiem, że wszystkie zostały już sprzedane. W dodatku nie chodzi o pojedyncze wejściówki, tylko o sześćdziesiąt sztuk – mówił obrońca Groclinu, Błażej Telichowski, pochodzący z Nowego Tomyśla, a w przeszłości grający w Lechu.
  Lepsze wiadomości dla fanów, przynajmniej dla tych z Poznania i okolic, otrzymaliśmy w sklepie Tifo przy ul. Ratajczaka. – Biletów mamy jeszcze dużo. Jak przyjdzie pan we wtorek, to gwarantuję, że się nie skończą. W następnych dniach może być już gorzej – tłumaczył jeden ze sprzedawców.


  Z kolei w Grodzisku wczoraj zostały tylko wejściówki na najgorsze miejsca. – W dniu meczu kasy będą zamknięte. Kiedyś brakowało miejsc także na spotkaniach z Wisłą i Legią. Ostatnio jednak trybuny wypełniają się tylko na derbowych pojedynkach z Lechem – tłumaczył dyrektor grodziskiego klubu, Stanisław Bamber.

  Co ciekawe, stadion wypełni się kibicami, mimo iż sympatyków Kolejorza wciąż obowiązuje zakaz wyjazdów. Dotyczy on grup zorganizowanych. – Jeśli goście nie mogą wspólnie dopingować swojej drużyny, to znaczy, że na obiekt nie będzie można wejść w szaliku Lecha. Mówię o tym, by kibice nie byli zaskoczeni. Będziemy mieli wprawdzie otwarty depozyt, ale lepiej uniknąć kłopotliwej sytuacji. Jeśli zlekceważymy zakaz, narazimy się na kary Wydziału Dyscypliny PZPN – dodał Bamber. Wejściówki dla sympatyków Groclinu kosztowały od 10 do 50 zł. Dla pozostałych cena biletu wynosi 30 złotych.

  Derby to także wyzwanie logistyczne dla organizatorów. – Będzie trzy razy więcej policjantów i ochroniarzy. Zamiast trzech będziemy mieli otwartych dziewięć punktów gastronomicznych i zamiast czterech sprowadzimy na stadion szesnaście toalet – podkreślił dyrektor biało-zielonych.

  Głos Wielkopolski dostępny także w wersji elektronicznej - ZAMÓW TERAZ SMS-em!

  Sonda

  Czy według Ciebie nauczyciele powinni stosować taką formę protestu jak strajk?

  • Tak (59%)
  • Nie (41%)
  • Nie mam zdania (0%)