Wybierz region

Wybierz miasto

  Hampel czy Kasprzak w finałach Grand Prix?

  Autor: Jacek Portala

  2007-10-17, Aktualizacja: 2007-10-17 09:15

  Znamy już jedenastu finalistów przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Tradycyjnie dwa turnieje żużlowych indywidualnych mistrzostw świata rozegrane zostaną w Polsce.

  Znamy już jedenastu finalistów przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Tradycyjnie dwa turnieje żużlowych indywidualnych mistrzostw świata rozegrane zostaną w Polsce.

  Przypomnijmy, że ośmiu najszybszych jeźdźców klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu Grand Prix, składającego się z jedenastu turniejów, automatycznie wywalczyło prawo startu w 64.. Indywidualnych Mistrzostwach Świata. Na starcie zobaczymy więc – Nickiego Pedersena (Dania), Leigh Adamsa i Jasona Crumpa (obaj Australia), Tomasza Golloba (Polska), Hansa Andersena (Dania), Grega Hancocka (USA), Scotta Nichollsa (Wielka Brytania) i Rune Holtę (Polska).
  Z finału kwalifikacji, który rozegrano we wrześniu w Vojens, awansowało trzech najszybszych  – Niels Kristian Iversen (Dania), Lukas Dryml (Czechy) i Bjarne Pedersen (Dania).
  Teraz Paul Bellamy, dyrektor zarządzający brytyjską korporacją Benfield Sport International , będącą sponsorem tytularnym indywidualnych mistrzostw świata oraz Ole Olsen, dyrektor sportowy mającego 13-letnią już historię cyklu Grand Prix, przyznają za kilka dni cztery nominacje.
  Kto ma największe szanse znalezienia się w elitarnym towarzystwie Grand Prix 2008? Tutaj warto dodać, że dwie rundy mistrzostw świata w 2008 roku rozegrane zostaną także w Szwecji .
  Leszno zadebiutuje w Grand Prix. Według wstępnego projektu kalendarza GP, 10 maja 2008 na torze stadionu imienia Alfreda Smoczyka najszybsi żużlowcy świata walczyć będą o Wielką Nagrodę Europy, a we wrześniu na torze Polonii Bydgoszcz o Grand Prix Polski. Z pewnością wśród zaproszonych do przyszłorocznych finałów nie zabraknie Chrisa Harrisa. Zdobywca Grand Prix Wielkiej Brytanii był do połowy sezonu jego rewelacją. Zajął dziewiąte miejsce w debiucie, co jest niezłym wynikiem. Andreas Jonsson, kapitan reprezentacji Szwecji i jego rodak Fredrik Lindgren także mogą liczyć na stałe „dzikie karty”. Ten pierwszy wygrał dwa finały w tegorocznym cyklu.
  Do ostatniej nominacji kandyduje dwóch złotych medalistów Drużynowego Pucharu Świata i krajowych liderów Unii Leszno – Jarosław Hampel i Krzysztof Kasprzak.
  Pierwszy z nich zajął 13. miejsce w GP 2007, ale z powodu kontuzji Małego zabrakło na starcie w trzech turniejach. – Liczę, że włodarze Grand Prix uwzględnią moje losowe przypadki. Jestem gotowy do pojęcia kolejnego wyzwania – powiedział „Głosowi Wielkopolskiemu” Jarosław Hampel. Jednak mocne atuty posiada także starszy z braci Kasprzaków. Wychowanek Byków był największą gwiazdą finału DPŚ i miał doskonały sezon ligowy na torach w Anglii, Szwecji i w Polsce. Obaj stanęli także na drugim stopniu podium w tegorocznym Grand Prix.

  Głos Wielkopolski dostępny także w wersji elektronicznej - ZAMÓW TERAZ SMS-em!

  Sonda

  Czy według Ciebie nauczyciele powinni stosować taką formę protestu jak strajk?

  • Tak (59%)
  • Nie (41%)
  • Nie mam zdania (0%)