Wybierz region

Wybierz miasto

  KĘPNO - Gdzie są dwa miliony?

  Autor: Marcin Wiśniewski

  2007-10-12, Aktualizacja: 2007-10-12 08:13

  Młody pracownik miejscowego banku PKO BP został oskarżony o to, że dokonał machinacji na koncie bankowym jednego z miejscowych przedsiębiorców. Podejrzany 29-latek trafił na kępiński komisariat.

  Młody pracownik miejscowego banku PKO BP został oskarżony o to, że dokonał machinacji na koncie bankowym jednego z miejscowych przedsiębiorców.

  Podejrzany 29-latek trafił na kępiński komisariat. Jak się okazało, nakłoniono go, by sam udał się na policję. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawa dotyczy syna byłego naczelnika Urzędu Skarbowego w Kępnie.
  Pracował on na jednym z wysokich stanowisk w miejscowym oddziale banku PKO BP. Pieniądze, które rzekomo ukradł podejrzany, należały do jednego z najbardziej znanych w mieście przedsiębiorców. Przedstawiciele banku z Kępna nie chcą komentować sprawy.
  Wiadomo, że na ślad przestępstwa natrafił sam poszkodowany. Mężczyzna zaalarmował bank, a ten dokonał kontroli wszystkich operacji.
  – Po ujawnieniu nadużycia bank powiadomił policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – mówi Marek Kłuciński, rzecznik prasowy PKO BP. – Wobec pracownika, który dopuścił się popełnienia nadużycia, zostały wyciągnięte konsekwencje służbowe.
  Pracownik miał ukraść ponad 1,8 mln złotych.
  – Mężczyzna, jako pracownik banku, miał dostęp do rejestrów jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych należących do pokrzywdzonego – tłumaczy prokurator Janusz Walczak rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kaliszu. – Umożliwiało mu to przeprowadzanie transakcji z tymi jednostkami. Sprzedał je, a pieniądze, które uzyskał, przelał na specjalnie utworzone konto bankowe, a następnie na swoje konto.

  Więcej w dzisiejszym wydaniu Głosu Wielkopolskiego

  Głos Wielkopolski dostępny także w wersji elektronicznej - ZAMÓW TERAZ SMS-em!

  Sonda

  Czy według Ciebie nauczyciele powinni stosować taką formę protestu jak strajk?

  • Tak (59%)
  • Nie (41%)
  • Nie mam zdania (0%)