Wybierz region

Wybierz miasto

  KOŚCIAN - Ich gaz słabo grzeje

  Autor: Arek Jakubowski

  2007-10-22, Aktualizacja: 2007-10-22 15:35

  Mieszkańcy Kościana narzekają, że nowy gaz dostarczany od kilku tygodni do ich mieszkań słabiej grzeje i dłużej się na nim gotuje herbatę. Gmina Kościan leży na gazie, bo na jej terenie znajdują się jedne z ...

  Mieszkańcy Kościana narzekają, że nowy gaz dostarczany od kilku tygodni do ich mieszkań słabiej grzeje i dłużej się na nim gotuje herbatę.
  Gmina Kościan leży na gazie, bo na jej terenie znajdują się jedne z największych w kraju złóż gazu ziemnego. Funkcjonują tam też nowoczesne kopalnie, z których paliwo wysyłane jest do sieci krajowej. Od kilku lat wójt gminy Kościan Henryk Bartoszewski zabiegał o to, by gaz z miejscowych złóż wtłaczano też do sieci kościańskiej, która dotąd zasilana była paliwem z innych kopalni. Wójt przekonywał, że takie rozwiązanie spowoduje, że mieszkańcy zapłacą mniejsze rachunki, bo miejscowy gaz jest po prostu tańszy. Po latach starań udało mu się dopiąć swego i od kilku tygodni w kościańskich mieszkaniach spalany jest kościański gaz.
  Mieszkańcy nie do końca są jednak z tego zadowoleni:
  - Na herbatę to trzeba czekać Bóg wie ile minut - mówi Leonard Napierała z Kościana. - Gaz się pali, a woda się nie gotuje. Piec centralnego ogrzewania chodzi non stop, a kaloryfery zimne. W końcu się zdenerwowałem i pojechałem do gazowni. Przyjechali, coś pokręcili i jest chyba trochę lepiej, ale nie tak jak było na starym gazie. Teraz na pewno zużyjemy go o wiele więcej na ogrzanie, aż się boję myśleć jaki przyjdzie rachunek.

  Więcej w jutrzejszym wydaniu Głosu Wielkopolskiego lub www.prasa24.pl

  Sonda

  Czy według Ciebie nauczyciele powinni stosować taką formę protestu jak strajk?

  • Tak (59%)
  • Nie (41%)
  • Nie mam zdania (0%)