Wybierz region

Wybierz miasto

  Nielba ma szansę na przedłużenie passy

  Autor: Jacek Pałuba

  2007-10-19, Aktualizacja: 2007-10-19 08:47

  Trzecioligowe rozgrywki zbliżają się do finiszu rundy jesiennej. Podczas 13. kolejki rozgrywek grupy 2., wielkopolskie zespoły zagrają z teoretycznie słabszymi zespołami.

  Trzecioligowe rozgrywki zbliżają się do finiszu rundy jesiennej. Podczas 13. kolejki rozgrywek grupy 2., wielkopolskie zespoły zagrają z teoretycznie słabszymi zespołami. Nie znaczy to jednak, że czekają je łatwe spotkania.

  Wicelider tabeli Nielba Wągrowiec, po zaciętych i dramatycznych derbach z Jarotą Jarocin (1:0), zagra w sobotę w Ciechocinku ze Zdrojem.
  – Absolutnie nie lekceważymy najbliższego przeciwnika. Oczywiście chcemy podtrzymać dobrą passę i jestem przekonany, że to się nam uda. W naszym zespole zabraknie Jacka Figaszewskiego, który pauzuje za kartki, natomiast kilku zawodników jest przeziębionych, ale na sobotę będą gotowi do gry – powiedział trener Nielby Krzysztof Knychała.
  Wągrowiecka jedenastka, jako jedyna obok Floty Świnoujście, nie przegrała w tym sezonie spotkania i ma na swoim koncie sześć zwycięstw i sześć remisów.
  Wydaje się, że najłatwiejsze zadanie czeka piłkarzy Jaroty Jarocin. W niedzielę na stadionie przy ul. Sportowej, podopieczni trenera Czesława Owczarka zagrają bowiem z ostatnią drużyną tabeli – Rodłem Kwidzyn. Jedenastka z Kwidzyna w dotychczasowych pojedynkach wyjazdowych zdobyła tylko jeden punkt. Wszystko więc wskazuje na to, że także teraz nie powinna sprawić kłopotów ekipie z Jarocina. Warto jednak przypomnieć, że niedawno drużyna Rodła bardzo długo broniła się w Gnieźnie. Piłkarze Mieszka musieli się mocno napracować, aby ostatecznie zwyciężyć 1:0. Szkoleniowiec Jaroty jest przekonany, że jego piłkarze zrobią wszystko, żeby zdobyć trzy punkty.
  – Pojedynki z teoretycznie najsłabszymi zespołami bywają bardzo trudne, dlatego wybiegniemy na boisko w pełni skoncentrowani. W poprzedniej kolejce w Wągrowcu straciliśmy punkty i jednego zawodnika. Teraz musimy to niejako odrobić. Moi zawodnicy z dają sobie z tego doskonale sprawę i będą tym bardziej zmobilizowani – stwierdził trener jarocińskiej jedenastki Czesław Owczarek.
  Trzeci z wielkopolskich trzecioligowców, Mieszko Gniezno, zagra w sobotę na swoim boisku z Wierzycą Pelplin. Podopieczni trenera Aleksandra Stachowiaka bardzo dobrze grają tej jesieni na stadionie przy ul. Strumykowej. Z pięciu spotkań wygrali trzy, a dwa zremisowali i do tego stracili tylko jedną bramkę.
  Beniaminek z Pelplina nie powinien więc sprawić kłopotu gnieźnianom, którzy cały czas myślą o wysokiej lokacie w rozgrywkach. A do tego niezbędne jest po prostu sobotnie zwycięstwo z Wierzycą.

  Głos Wielkopolski dostępny także w wersji elektronicznej - ZAMÓW TERAZ SMS-em!

  Sonda

  Czy według Ciebie nauczyciele powinni stosować taką formę protestu jak strajk?

  • Tak (59%)
  • Nie (41%)
  • Nie mam zdania (0%)