Wybierz region

Wybierz miasto

  Projektanci mody omijają Zieloną Górę?

  Autor: Ewa Wojnowska

  2007-12-13, Aktualizacja: 2007-12-13 13:57 źródło: Naszemiasto.pl

  MODA> Sklep Ewy Minge na zielonogórskim deptaku przeszedł do historii. Teraz w jego miejscu jest lumpeks. Zielonogórzanki nie zobaczą więc w swoim mieście jej najnowszej „Diamentowej kolekcji”.

  MODA> Sklep Ewy Minge na zielonogórskim deptaku przeszedł do historii. Teraz w jego miejscu jest lumpeks. Zielonogórzanki nie zobaczą więc w swoim mieście jej najnowszej „Diamentowej kolekcji”.

  Zielonogórski sklep projektantki został zlikwidowany. Dlaczego? Twierdzi, że postanowiła zrobić porządek ze sklepami, które nie spełniają jej oczekiwań. - Każdy dba o swój wizerunek. Ja, jako projektantka, tym bardziej. Ostatnio spotkałam się z zarzutami, że jedne sklepy są prowadzone lepiej, inne gorzej. Tym samym wizerunek, o który dbałam przez tak wiele lat, został nadszarpnięty – mówi Ewa Minge.
  Projektantka mody spotkała się ze wszystkimi klientami, którzy do swoich sklepów wprowadzają jej kolekcję. Z niektórymi postanowiła nadal współpracować, m.in. z Poznaniem, czy Tarnowem. Z przedstawicielami sklepu w Zielonej Górze zerwała umowę.
  - Tutaj chodziło o kilka spraw, np. związanych ze ściąganiem płatności. Osoba prowadząca sklep nie wywiązywała się ze współpracy – tłumaczy projektantka.
  Z decyzji Ewy Minge nie są zadowolone zielonogórzanki. Dziwi je fakt, że w dawnym sklepie z odzieżą Ewy Minge powstał lumpeks. – Panie często przychodzą i pytają, co z ubraniami Ewy Minge. Odpowiadamy, że sklepu już nie ma. Jednak duńska odzież również cieszy się dużym zainteresowaniem. Na brak klientów nie narzekamy – mówi sprzedawczyni, w sklepie z odzieżą używaną.
  Ewa Minge twierdzi, że Zielona Góra nie jest aż tak konkurencyjna z punktu widzenia biznesowego. - Nie ma tu żadnego sklepu czołowych światowych projektantów, jak chociażby Dolce Gabanna, a mimo to Zielona Góra jest bardzo drogim miastem. Wynajęcie lokalu jest mniej opłacalne niż we Wrocławiu czy Poznaniu. Zielonogórzanki zapraszam do mojego sklepu we Wrocławiu. To jest prawdziwa perełka. Można tam kupić rzeczy począwszy od t-shirtów, po suknie balowe. – mówi projektantka.

  Sonda

  Czy według Ciebie nauczyciele powinni stosować taką formę protestu jak strajk?

  • Tak (59%)
  • Nie (41%)
  • Nie mam zdania (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.