Wybierz region

Wybierz miasto

  Winiary Kalisz nie dały szans akademiczkom

  Autor: Radosław Patroniak

  2007-10-20, Aktualizacja: 2007-10-20 08:39

  Siatkarki AZS AWF Poznań przegrały wczoraj z aktualnymi mistrzyniami kraju – Winiarami Bakalland Kalisz 0:5 (17:25, 18:25, 20:25, 23:25, 23:25) w sparingowym meczu rozegranym w Poznaniu.

  Siatkarki AZS AWF Poznań przegrały wczoraj z aktualnymi mistrzyniami kraju – Winiarami Bakalland Kalisz 0:5 (17:25, 18:25, 20:25, 23:25, 23:25) w sparingowym meczu rozegranym w Poznaniu.

  Przed meczem zespoły umówiły się na rozegranie pięciu setów bez względu na wynik. Obie drużyny zagrały w najsilniejszych składach, czyli Ordak, Gomułka, Magatova, Szydełko, Reimus, Kruk, Styskal (libero) oraz Zielińska, Cieśla, Frąckowiak, Archangielska i Wiśniewska w AZS AWF, a także Godos, Fernanda, Dziękiewicz, Spalova, Barańska, Horka, Sawicka (libero) oraz Owczynnikowa, Wojcieska, Żebrowska i Woźniakowska w Winiarach.
  Ciekawostką sparingu w nowej hali AWF były badania na siatkarkach miejscowej drużyny, prowadzone przez jednego z poznańskich naukowców. Polegały one na mierzeniu obwodów ręki, uda, klatki piersiowej i brzucha poszczególnych zawodniczek. Mecz z Winiarami nie wypadł więc na miarę oczekiwań trenera Wojciecha Lalka, ale za to spełnił przynajmniej oczekiwania badaczy...
  Za tydzień siatkarki pierwszoligowych klubów przystąpią do fazy eliminacyjnej Pucharu Polski. Rozgrywany on będzie na podobnych zasadach, co światowe Grand Prix.
  Połowa ekip będzie w nim grać w niepełnych składach.
  W pierwszej z czterech rund wielkopolskie kluby zagrają na wyjazdach – Winiary Bakalland w Łodzi, Farmutil Piła w Policach, a AZS AWF Poznań w Dąbrowie Górniczej. W kolejnych terminach nasze drużyny będą już gospodarzami turniejów, rozgrywanych w innych zestawieniach. Dopiero więc za miesiąc poznamy zwycięzców polskiej Grand Prix...
  Tymczasem trener Marco Bonitta powołał 14-osobową kadrę, która od dziś soboty w Szczyrku rozpocznie przygotowania do turnieju o Puchar Świata w Japonii (2-16 listopada). Z tego grona zostanie wybrana reprezentacja. Odleci ona do Japonii 27 października. Przed rozpoczęciem rywalizacji polski zespół rozegra dwa sparingi. W Pucharze Świata zagra dwanaście zespołów. Trzy najlepsze zespoły awansują do igrzysk olimpijskich w Pekinie.
  W kadrze znalazły się następujące zawodniczki: Agnieszka Bednarek, Eleonora Dziękiewicz, Kamila Frątczak, Małgorzata Glinka-Mogentale, Klaudia Kaczorowska, Dominika Koczorowska, Maria Liktoras, Anna Podolec, Milena Rosner, Milena Sadurek, Agata Sawicka, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Magdalena Śliwa oraz Mariola Zenik.

  Głos Wielkopolski dostępny także w wersji elektronicznej - ZAMÓW TERAZ SMS-em!

  Sonda

  Czy według Ciebie nauczyciele powinni stosować taką formę protestu jak strajk?

  • Tak (59%)
  • Nie (41%)
  • Nie mam zdania (0%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.