Wybierz region

Wybierz miasto

  WSL - Sukces ma trzech ojców

  Autor: naszemiasto@naszemiasto.pl

  2007-10-22, Aktualizacja: 2007-10-23 12:38 źródło: Naszemiasto.pl

  Świetnie wykształceni studenci. Dostęp do rezultatów najnowszych badań naukowych. Praktyczna wiedza menadżerska z najwyżej półki. To tylko część efektów nowo podpisanej współpracy pomiędzy Panopa Logistik Polska Sp. z o.

  Świetnie wykształceni studenci. Dostęp do rezultatów najnowszych badań naukowych. Praktyczna wiedza menadżerska z najwyżej półki. To tylko część efektów nowo podpisanej współpracy pomiędzy Panopa Logistik Polska Sp. z o.o., Wyższą Szkołą Logistyki oraz Instytutem Logistyki i Magazynowania.

  Konia z rzędem temu kto znajdzie instytucje z tej samej branży, które zechcą współpracować. Rynek bowiem to twarda gra, w której jedni wygrywają kosztem drugich. Nie jest to jednak regułą. W Poznaniu podpisano porozumienie trójstronne, dzięki któremu każda ze stron zyskuje bardzo wiele, a wszyscy funkcjonują w obszarze logistyki. Efektem dla partnerów będzie rozwój ich działalności. Wygląda więc jednak na to, że możemy liczyć na tego konia z rzędem.

  Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. jest prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem logistycznym o zasięgu międzynarodowym. Obszary jej działalności obejmują kompleksową obsługę logistyczną firm. Wyższa Szkoła Logistyki to pierwsza w Polsce uczelnia logistyczna, która jest największą w kraju kuźnią kadr w tej branży. Instytut Logistyki i Magazynowania to natomiast jednostka badawczo-rozwojowa rozwijająca, promująca i wdrażająca innowacyjne rozwiązania gospodarcze podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw.

  Dzięki porozumieniu studenci Wyższej Szkoły Logistyki będą mieli okazję poznać praktyczne zastosowanie logistyki w Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. Będzie to możliwe podczas praktyk zawodowych w przedsiębiorstwie, a także dzięki zdobyciu wiedzy o działalności firmy, która zostanie przekazana do celów dydaktycznych WSL. Managerowie Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. będą także zapraszani do wygłaszania wykładów na konferencjach organizowanych przez WSL. Dla studentów ciekawym obszarem współpracy będzie możliwość pisania prac dyplomowych w oparciu o rzeczywiste dane oraz rozwiązania logistyczne firmy.

  Dzięki współpracy z Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. WSL zyskuje kolejnego partnera, który funkcjonując na rynku może konsultować z uczelnią profil kształcenia, które w obecnej chwili jest potrzebne na rynku pracy. Dzięki temu uczelnia może stale dostosowywać swój program do zmieniających się potrzeb rynkowych.

  Wyższa Szkoła Logistyki będzie rekomendowała najlepszych absolwentów do pracy w Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. Skorzystają na tym wszyscy: absolwenci będą mieli pracę, a firma pozyska wartościowych pracowników. Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. będzie promowana zarówno na uczelni jak i dzięki wydarzeniom organizowanym przez nią na zewnątrz. Wspólnie z Instytutem Logistyki i Magazynowania partnerzy będą konsultowali zakres i profil badań naukowych, a także prac dyplomowych realizowanych w Panopa Logistik Polska Sp. z o.o., które mają szansę poprawić efektywność szeroko pojętej logistyki.

  Jak widać porozumienie trzech dużych instytucji działających w tej samej branży jest tylko pozornie niemożliwe. W praktyce znajduje świetne zastosowanie. „Dzięki trójstronnemu porozumieniu Wyższa Szkoła Logistyki będzie miała lepiej wykształconych absolwentów. Ci z kolei będą przygotowani do pracy pod kątem praktycznym – mówi Wojciech Zalewski rzecznik prasowy WSL - Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. będzie z kolei mogła ich zatrudnić, a także mieć dostęp do najnowszej wiedzy z zakresu badań naukowych WSL i Instytutu Logistyki i Magazynowania”.


  Partnerzy porozumienia:

  Panopa Logistik GmbH jest przedsiębiorstwem o zasięgu międzynarodowym z główną siedzibą w Duisburgu i oddziałami w Niemczech, Francji, Polsce, Hiszpanii i na Litwie. W ramach usług oferuje pełen zakres innowacyjnych, ściśle dopasowanych do klienta rozwiązań logistycznych w myśl zasady „Państwo koncentrują się na prowadzeniu firmy, a my przejmujemy całą logistykę”. Panopa Logistik GmbH współpracuje z największymi firmami przemysłu motoryzacyjnego.

  Instytut Logistyki i Magazynowania jest zorientowaną rynkowo jednostką badawczo-rozwojową, realizującą funkcje polskiego centrum kompetencji w logistyce i e-gospodarce. ILiM rozwija, promuje i wdraża innowacyjne rozwiązania w kluczowych procesach gospodarczych, podnosząc efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.

  Wyższa Szkoła Logistyki jest pierwszą w Polsce uczelnią logistyczną. Kształci na studiach I i II stopnia oraz na studiach podyplomowych. Prestiż Wyższej Szkoły Logistyki tworzy kompetentne grono specjalistów, doświadczonych nauczycieli akademickich, rekrutujących się z wyższych uczelni Poznania i kraju, a także spośród kadry naukowo – badawczej, bogatej w wiedzę praktyczną, wywodzącej się z Instytutu Logistyki i Magazynowania - inicjatora utworzenia uczelni. Obecnie na WSL uczy się około 3200 studentów.

  Sonda

  Czy według Ciebie nauczyciele powinni stosować taką formę protestu jak strajk?

  • Tak (59%)
  • Nie (41%)
  • Nie mam zdania (0%)