Pościg za uciekinierem trwał kilkadziesiąt minut Pościg za uciekinierem trwał kilkadziesiąt minut

Pościg za uciekinierem trwał kilkadziesiąt minut. (© PT)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zielonogórscy policjanci zatrzymali wczoraj kierującego porsche cayenne, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przez miasto z prędkością 200 km/h. Pościg trwał kilkadziesiąt minut.

Wczoraj na Al. Zjednoczenia patrol ruchu drogowego chciał zatrzymać do kontroli kierującego porsche, który przekroczył dozwoloną prędkość. Na widok policjantów kierujący zaczął uciekać. Jechał z bardzo dużą prędkością, przekraczającą 200 km/h, wymuszał pierwszeństwo przejazdu, zmuszał innych kierujących do gwałtownego hamowania i zjechania na pobocze. W sumie kierujący popełnił 12 wykroczeń drogowych i 2 przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany w podzielonogórskiej Raculi, kiedy to wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu przez policjantów kierujący był agresywny i policjanci musieli założyć mu kajdanki.

Kierującym okazał się 43-letni mężczyzna. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niego prawie 0,4 promila. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, a samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

W sumie 43-letni kierujący popełnił 12 wykroczeń drogowych za co otrzymał 119 punktów karnych. Mężczyzna odpowie także za znieważenie policjantów i spowodowanie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!