Klasyka, a do tego piosenki, które ukształtowały kulturę pop, nuta rocka i chwytające za serce ballady - to wszystko już wiosną w Zielonej Górze!

Tenor? Wyróżniamy kilka jego rodzajów. Lirycznym oczarowywali słuchaczy m.in. Luciano Pavarotti i Wiesław Ochman. Jest i tenor dramatyczny o ciemnej i metalicznej barwie oraz tenor spinto, który charakteryzuje szersza i głębsza skala głosu, a śpiewał nim np. Placido Domingo.

Już w kwietniu w Zielonej Górze będzie można usłyszeć jednocześnie, na jednej scenie aż tuzin tenorów! Japonia, Chiny, Niemcy, Austria i... znów Polska! Na scenie hali widowiskowo-sportowej stanie dwunastu artystów - 12 Tenorów. Każdy z nich szlifował głos, a często i umiejętności aktorskie w prestiżowych szkołach w Niemczech czy Anglii. Każdy ze śpiewaków dysponuje tym samym rodzajem głosu, ale jednocześnie każdy z nich prezentuje melomanom inną jego barwę. Podbiją serca słuchaczy w każdym wieku. Dzieje się tak za sprawą wyjątkowego brzmienia i połączenia w repertuarze klasycznej muzyki wokalnej i nowoczesnych, często zaskakujących aranżacji. Niesamowita energia, urok wokalistów i wirtuozeria wykonań dzięki zróżnicowanym możliwościom głosowym - tak w skrócie można opisać wielkie show 12 Tenorów.

Podczas koncertów prezentują utwory światowej sławy kompozytorów, arie operowe i światowe przeboje z pogranicza rocka i popu. Od „Kalinki”, „Volare” przez „O Sole Mio”, „Nessun Dorma”, „Time To Say Goodbye”, po „You Can Leave Your Hat On”, „Golden Eye” i „We Will Rock You” - repertuarem artyści trafiają do młodszych i nieco starszych słuchaczy. Arie klasyczne same w sobie stanowią zachwycający spektakl i nigdy wcześniej nie zostały wykonane solowo w tak różnorodny sposób.

Oprócz sporej dawki doskonałej muzyki w równie doskonałym wydaniu artyści tworzą wyjątkową oprawę widowiska przez choreografię i zabawną konferansjerkę. Gra świateł, dodatkowy zespół - całość jest świetnie wyreżyserowana z miejscem na artystyczną improwizację.

Termin, bilety
Muzyczna gala 12 Tenorów odbędzie się 5 kwietnia 2018 r. Początek o godz. 19.00 w hali widowiskowo-sportowej CRS przy ul. Sulechowskiej4 w Zielonej Górze.

Bilety w cenach od 60 do 140 zł do nabycia w kasach ABILET.PL, ul. Zamkowa 7/4a, MUZ-ART, al. Niepodległości 12 oraz na stronach:
www.abilet.pl
www.kupbilecik.pl
Zobacz relację z koncertu 12 Tenors (Koszalin, 3.04.2014 r.)

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!