W mieście powstają nowe gabinety lekarskie. Na ul. Wandy będzie m.in. wielopoziomowe centrum poradni radiologicznej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Budowa nowej placówki medycznej rozpoczęła się wiosną tego roku. Wcześniej w tym miejscu przy ul. Wandy była pusta działka. Prace rozpoczęły się od wykopania wielkiej dziury. Dziś widać już, że przychodnia będzie się składać z trzech kondygnacji i windy. Jak zwykle wściubiliśmy nos do środka i ustaliliśmy szczegóły kolejnej nowej inwestycji w naszym mieście.
Kolejny spacer po Zielonej Górze i kolejne niespodzianki. Tym razem nasza trasa obejmowała ulice Jedności i Wandy. Na tak krótkim odcinku również coś się dzieje! Początek przechadzki nie zapowiadał nic nowego, ale... Na końcu drogi, tuż przy wyjeździe na al. Wojska Polskiego i do biblioteki zauważyliśmy nowo wybudowany budynek. Przyglądaliśmy mu się uważnie, poszukując tablicy informacyjnej. Ale i bez niej już ustaliliśmy, że obiekt będzie składał się z parteru i dwóch pięter. Na dole widać duże otwory przygotowane na drzwi. Na każdej kondygnacji zaplanowano kilkanaście okiennych. Całość podzielona jest na w miarę równe pomieszczenia. Na środku miejsce, w którym będzie znajdować się winda. Widzieliśmy też budowniczych, którzy cały czas coś robili, dyskutowali, poprawiali.
Na oko widać, że ich praca zbliża się chyba ku końcowi. Ale co to będzie? Z tablicy informacyjnej wynika, że przy ul. Wandy powstaje przychodnia lekarska, której inwestorami są dwie przychodnie z Zielonej Góry. Porozmawialiśmy z dr. Krzysztofem Palonką z przychodni kardiologicznej Puls. Powiedział nam, że budowa placówki ruszyła wiosną tego roku: - Wcześniej w tym miejscu nic nie było. Prace rozpoczęliśmy od wykopania wielkiej dziury, a następnie przystąpiliśmy do budowy od podstaw. Jak widać: budynek składa się z trzech kondygnacji i windy. Jest konieczna w takich pomieszczeniach. Cały projekt realizowany jest przez kardiologów i radiologów. W związku z tym w przychodni mieścić się będą gabinety takich właśnie specjalności. Powstanie między innymi nowoczesne centrum poradni radiologicznej. Oprócz tego nasza obecna siedziba, mieszcząca się przy Chrobrego, zostanie tam przeniesiona. Mam nadzieje, że nasi pacjenci będą zadowoleni z nowej przychodni.
Na pewno będzie pani Janina, którą spotkaliśmy po drodze: - Bardzo się cieszę, że powstaje taki budynek. Szczerze mówiąc będę miała bliżej do lekarza niż teraz. Widzę same plusy i czekam na otwarcie placówki!
No właśnie, a kiedy ono nastąpi? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie pojawią się niespodzianki, to oficjalne otwarcie będzie w połowie przyszłego roku.
Widzicie że coś się buduje lub remontuje w mieście? Dajcie nam o tym znać. Pójdziemy, sprawdzimy i napiszemy o tym. A co tydzień o nowych inwestycjach i budynkach w mieście przeczytasz w bezpłatnym tygodniku MM Moje Miasto Zielona Góra.
* * *
Zobacz nas na facebooku: 
strona portalu Moje Miasto Zielona Góra
strona bezpłatnego tygodnika miejskiego MM Moje Miatso Zielona Góra

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!