W sobotę zielonogórzanie wzięli udział w Biegu Charytatywnym. Imprezę zorganizowała Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej we współpracy z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej, Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Kurii Biskupiej oraz Parafią pw. św. Alberta.

Na starcie stanęło około 80 zawodników. Trasa jaką musieli pokonać uczestnicy wyniosła 5 km. Bieg Charytatywny odbył się w ramach obchodów Światowego Dnia Uchodźcy. Zawody były połączone również z Marszem Życia i Rodziny oraz z festynem parafialnym.

- Coraz więcej ludzi biega, stwierdziliśmy więc, że zaproponujemy taką formę biegu charytatywnego, który ma wspomóc centrum migrantów i uchodźców Caritasu - mówi ks. Stanisław Podfigórny. - Uczestniczy, którzy się zapisali na ten bieg, wpłacali wpisowe 20 zł. Te środki będą przekazane tym, którzy tej pomocy rzeczywiście potrzebują. Jest to pomoc codzienna i doraźna, która pokazuje, że nie jesteśmy obojętni i pomagamy im, tak jak możemy pomóc.

Jak twierdzą organizatorzy, bieg miał na celu nie tylko wsparcie statutowej działalności Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom prowadzonego przez Caritas Diecezjalną już od ponad 20. lat, ale także promocję działań na rzecz cudzoziemców. Warto zauważyć, że organizacja wspiera uchodźców w naszym regionie dostarczając im m.in. odzież, obuwie, środki czystości, środki higieniczne czy też bilety przejazdy dla potrzebujących transportu.POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!