Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa centrum przesiadkowego w Zielonej Górze nabiera rozpędu [ZDJĘCIA]

red.
Budowa centrum przesiadkowego w Zielonej Górze nabiera rozpędu. Z ruchu zostało wyłączone m.in. rondo im. Henryka Maćkowiaka. Nasz reporter sprawdził, co dzieje się na budowie. 

W centrum Zielonej Góry szykują się spore zmiany. Po zakończeniu inwestycji mieszkańcy i przyjezdni będą mieli do dyspozycji nowoczesne centrum przesiadkowe. Zanim jednak ono powstanie trzeba będzie wyburzyć budynek Miejskiego Zakładu Komunikacji, przesunąć obecne rondo i wybudować kolejne. 

Nad placem przesiadkowym pojawi się zadaszenie. Znajdą się pod nim między innymi przystanki autobusowe. Centrum przesiadkowe zostanie połączone z istniejącymi peronami PKP nr 1 i 3, oraz wiaduktem przy ul. Sulechowskiej (schody, dźwig osobowy, obudowana kładka dla pieszych). Powstanie także parking dla samochodów osobowych (obok hali dworca PKP oraz obok Lumelu) oraz parking dla rowerów. Wykonawcą jest Skanska.

W związku z robotami i zamknięciem ronda im. Henryka Maćkowiaka, od poniedziałku, 12 marca, zmieniły się trasy i rozkłady kursowania niektórych autobusów MZK. 
O wprowadzonych zmianach informujemy w artykule:  Przez spore zmiany w centrum Zielonej Góry autobusy w mieście pojadą objazdami 

Zobacz wideo z podpisania umowy z PKP na budowę centrum przesiadkowego w 2015 r.




POLECAMY RÓWNIEŻ


Brak prądu w Lubuskiem. Sprawdź kiedy   i gdzie! 

W Lubuskiem wystawiono ponad 160 tysięcy mandatów. Za co? 


Urlopy i premie po nowemu, przerwa na papierosa do odpracowania, nowe kategorie zatrudnionych. Takie zmiany szykują się w Kodeksie pracy
Budowa centrum przesiadkowego w Zielonej Górze nabiera rozpędu. Z ruchu zostało wyłączone m.in. rondo im. Henryka Maćkowiaka. Nasz reporter sprawdził, co dzieje się na budowie. W centrum Zielonej Góry szykują się spore zmiany. Po zakończeniu inwestycji mieszkańcy i przyjezdni będą mieli do dyspozycji nowoczesne centrum przesiadkowe. Zanim jednak ono powstanie trzeba będzie wyburzyć budynek Miejskiego Zakładu Komunikacji, przesunąć obecne rondo i wybudować kolejne. Nad placem przesiadkowym pojawi się zadaszenie. Znajdą się pod nim między innymi przystanki autobusowe. Centrum przesiadkowe zostanie połączone z istniejącymi peronami PKP nr 1 i 3, oraz wiaduktem przy ul. Sulechowskiej (schody, dźwig osobowy, obudowana kładka dla pieszych). Powstanie także parking dla samochodów osobowych (obok hali dworca PKP oraz obok Lumelu) oraz parking dla rowerów. Wykonawcą jest Skanska. W związku z robotami i zamknięciem ronda im. Henryka Maćkowiaka, od poniedziałku, 12 marca, zmieniły się trasy i rozkłady kursowania niektórych autobusów MZK. O wprowadzonych zmianach informujemy w artykule: Przez spore zmiany w centrum Zielonej Góry autobusy w mieście pojadą objazdami Zobacz wideo z podpisania umowy z PKP na budowę centrum przesiadkowego w 2015 r. POLECAMY RÓWNIEŻ Brak prądu w Lubuskiem. Sprawdź kiedy i gdzie! W Lubuskiem wystawiono ponad 160 tysięcy mandatów. Za co? Urlopy i premie po nowemu, przerwa na papierosa do odpracowania, nowe kategorie zatrudnionych. Takie zmiany szykują się w Kodeksie pracy Mariusz Kapała / GL
Nasz reporter sprawdził, co dzieje się na budowie Centrum Przesiadkowego w Zielonej Górze. Kliknij w zdjęcie i przejdź do galerii.
od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto