Był pijany i zaatakował policjanta. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżył go o czynną napaść na funkcjonariusza policji.

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżył go o czynną napaść na funkcjonariusza policji. Zatrzymany chciał zmusić policjanta do zaniechania prawnej czynności służbowej. Ponadto groził funkcjonariuszowi drewnianym kołkiem.

Jak ustalono, w dniu 16. maja około godziny 1:15 policjanci udali się w miejsce, gdzie grupa młodzieży zakłócała porządek i ciszę nocną. Wychodząc z samochodu służbowego, funkcjonariusze zauważyli uciekającego w stronę lasu mężczyznę. Podejrzany nie zatrzymał się na wezwanie policjantów. Jeden z nich udał się za uciekinierem w pościg.

Po chwili podejrzany zatrzymał się. Podniósł drewniany kołek, zamachnął się nim z zamiarem uderzenia policjanta. Funkcjonariusz odskoczył i kazał oskarżonemu odrzucić kołek. Oskarżony nie reagował na słowa policjanta. Dlatego też policjant podbiegł do podejrzanego i wytrącił mu z ręki kołek. W trakcie szamotaniny podejrzany uderzył policjanta pięściami w tułów.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Jak ustalono, w trakcie napadu na policjanta był w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze/(pt)

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane