Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżył go o czynną napaść na funkcjonariusza policji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżył go o czynną napaść na funkcjonariusza policji. Zatrzymany chciał zmusić policjanta do zaniechania prawnej czynności służbowej. Ponadto groził funkcjonariuszowi drewnianym kołkiem.

Jak ustalono, w dniu 16. maja około godziny 1:15 policjanci udali się w miejsce, gdzie grupa młodzieży zakłócała porządek i ciszę nocną. Wychodząc z samochodu służbowego, funkcjonariusze zauważyli uciekającego w stronę lasu mężczyznę. Podejrzany nie zatrzymał się na wezwanie policjantów. Jeden z nich udał się za uciekinierem w pościg.

Po chwili podejrzany zatrzymał się. Podniósł drewniany kołek, zamachnął się nim z zamiarem uderzenia policjanta. Funkcjonariusz odskoczył i kazał oskarżonemu odrzucić kołek. Oskarżony nie reagował na słowa policjanta. Dlatego też policjant podbiegł do podejrzanego i wytrącił mu z ręki kołek. W trakcie szamotaniny podejrzany uderzył policjanta pięściami w tułów.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Jak ustalono, w trakcie napadu na policjanta był w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze/(pt)

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!