Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cyrk osobliwości cz. 3. Kobieta o gumowej skórze, człowiek słoń, człowiek o dwóch nosach. Ci ludzie byli atrakcją w tzw.

Michał Korn
Czy na schorzeniu genetycznym i deformacji ciała można zarobić występując na arenie cyrkowej? W XIX wieku i na początku XX takie praktyki były możliwe. Ba! I niezwykle popularne, choć trzeba podkreślić, że dobrze zarobić na tego typu interesie mógł jedynie właściciel takiego osobliwego show, a nie jego bohaterowie, którzy w wielu przypadkach odchodzili z tego świata w cierpieniach i ubóstwie.

Wraz z rozwojem medycyny i szeroko pojętej myśli humanistycznej - przede wszystkim etyki - cyrki i gabinety osobliwości przestały święcić tryumfy. W postaciach występujących na scenie zaczęto dostrzegać ludzi borykających się z ogromnym bólem fizycznym i trudami dnia codziennego.

Zobacz również: Szympans uciekł trenerowi i próbował wsiąść do trolejbusu:

Źródło:RUPTLY

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:
Cyrk osobliwości cz. 1. Kobieta z brodą, człowiek słoń, człowiek dwie twarze

Cyrk osobliwości cz. 2. Cyrk osobliwości cz. 2
Czy na schorzeniu genetycznym i deformacji ciała można zarobić występując na arenie cyrkowej? W XIX wieku i na początku XX takie praktyki były możliwe. Ba! I niezwykle popularne, choć trzeba podkreślić, że dobrze zarobić na tego typu interesie mógł jedynie właściciel takiego osobliwego show, a nie jego bohaterowie, którzy w wielu przypadkach odchodzili z tego świata w cierpieniach i ubóstwie. Wraz z rozwojem medycyny i szeroko pojętej myśli humanistycznej - przede wszystkim etyki - cyrki i gabinety osobliwości przestały święcić tryumfy. W postaciach występujących na scenie zaczęto dostrzegać ludzi borykających się z ogromnym bólem fizycznym i trudami dnia codziennego. Zobacz również: Szympans uciekł trenerowi i próbował wsiąść do trolejbusu: Źródło:RUPTLY POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE: Cyrk osobliwości cz. 1. Kobieta z brodą, człowiek słoń, człowiek dwie twarze Cyrk osobliwości cz. 2. Cyrk osobliwości cz. 2 Pixabay
Czy na schorzeniu genetycznym i deformacji ciała można zarobić występując na arenie cyrkowej? W XIX wieku i na początku XX takie praktyki były możliwe. Ba! I niezwykle popularne, choć trzeba podkreślić, że dobrze zarobić na tego typu interesie mógł jedynie właściciel takiego osobliwego show, a nie jego bohaterowie, którzy w wielu przypadkach odchodzili z tego świata w cierpieniach i ubóstwie. Wraz z rozwojem medycyny i szeroko pojętej myśli humanistycznej - przede wszystkim etyki - cyrki i gabinety osobliwości przestały święcić tryumfy. W postaciach występujących na scenie zaczęto dostrzegać ludzi borykających się z ogromnym bólem fizycznym i trudami dnia codziennego. Poznajcie bohaterów dzisiejszej, osobliwej galerii…
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto