sadzą piękne i drogie platany sadzą piękne i drogie platany

skwer do przetargu (© PanPiotrowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ktokolwiek interesuje się rozwojem miasta ten wie, że zielonogórski magistrat ogłaszał przetarg na sprzedaż działki obejmującej dawny Dom Partii, parking i spory skwer ze schronem przeciw-atomowym. Teren atrakcyjny, ale chętnych do inwestowania nie było. Drogo ?

Dobry gospodarz wymontował by specjalistyczne urządzenia, zlikwidował zbędne parkany a nawet wyciął stare drzewa by inwestor nie musiał targować się z konserwatorami zabytków czy przyrody.
Ale już się przyzwyczaiłem, że „w Zielonej Górze lubi być inaczej!"
Oferuje się do sprzedaży pod inwestycyjne zagospodarowanie mizerny skwer wzbogacając go o kilka nasadzeń wieloletnich drzew wyższej klasy - Platany.
Nie mam pewności czy Prezydent wie o tym, że ktoś Mu podłożył małą Piggi. Przecież Platan jest drzewem atrakcyjnym i zanim magistraccy urzędnicy kolejny przetarg ogłoszą i rozliczą to minie kilka (-naście może) lat i kilkuletnie platany staną się pomnikami przyrody z tabliczkami od konserwatora przyrody.
A który inwestor zechce kupować śródmiejski park z aleją platanów ? Po co mu to ?
Dzisiaj sfotografowałem pracowników zewnętrznej firmy (nazwy nie podaję bo przecież nie o reklamę chodzi) sadzących kilkuletnie drzewa platanów. Robili to bardzo fachowo a nawet dokładnie.
Zachęcam Miłych Czytelników tego artykułu aby czym prędzej sfotografowali te drzewka jak i miejskiego ogrodnika.
Przewiduję, że jak Prezydent się dowie o nieodpowiedzialnej decyzji z dosadzeniem atrakcyjnych drzew na działkę do sprzedaży to trzaśnie pięścią w biurko i każe wykopać !I tu są dwie wersje WYKOPANIA :1/ wykopać ledwie co posadzone drzewka,2/ wykopać z etatu osoby akceptujące ten głupi (a może dowcipny?) ale kosztowny pomysł. *  *  *Pracowici Panowie pytali gdzie się zdjęcie ukaże. Ucieszyli się, że na mm-ce.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!