Wczoraj w Gdyni rozpoczął się 34. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Nie zabraknie na nim zielonogórskich produkcji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
We wtorek odbyły się pierwsze projekcje kina niezależnego. Wśród nich zobaczymy dwie zielonogórskie propozycje: „Od wschodu do zachodu słońca” Marcina Króla [to jeden z członków kabaretu Made in China - red.] i „8 w poziomie” to futurystyczny thriller przygotowany przez Grzegorza Lipca i jego Sky Piastowskie.

O nagrodę w kategorii kina niezależnego walczy aż 17 filmów, także o wyróżnienie będzie naprawdę trudno.

Dodajmy także, że Jarosław Sokołowski [jeden z członków grupy Sky Piastowskie - red.] ma szansę na wyróżnienie w jeszcze jednej kategorii. W konkursie głównym o laury powalczy film "Generał Nil", w którym Sokołowski wcielił się w jedną z epizodycznych ról. Nieoficjalnie mówi się, że ta produkcja zaliczana jest do grona faworytów.

Poza tym swój projekt przedstawi także Łukasz Rostkowski - bardziej znany jako popularny raper L.U.C. W jego „39/89. Zrozumieć Polskę” poruszona zostanie kwestia walki z totalitaryzmem.

Wyniki Festiwalu poznamy w sobotę.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!