Zdjęcie dodane przez moderatora Zdjęcie dodane przez moderatora

ślicznie i muzycznie (© Cieleke/szc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Polsce ciągle trwa obrzęd obchodzenia imienin. W polskich kalendarzach są imiona od A (Alicja) do Z (Zuzanna) ale niektóre się dublują datami. Jednak jest jedno damskie imię obchodzone przez Cały Naród - to Barbara, patronka górników i (do niedawna) patronka dobrobytu śląskiego.

Lubiąc tradycyjne obrzędy pomieściłem na naszym ulubionym portalu adekwatny artykuł o tytule: „Wielce Szanownym Paniom BARBAROM, naszym Miłym Koleżankom z mm-ki Życzenia ślę"
Barbara, Basia, Baśka, Barbórka, Basieńka, Basiunia.... - jakże wiele miłych i pieszczotliwych odmian posiada to imię, zapisane w kalendarzu pod datą 4 grudnia.Nawet rzadka odmiana „Bacha" na swój sposób jest urocza bowiem Barbary są urocze z natury i wychowania.
Na Naszym Portalu Społecznościowym „mmzielonagora.pl" są Barbary chociaż przedstawiają się różnymi zamiennymi pseudonimami.
Kto miał szczęście bywać na popularnych swego czasu spotkaniach towarzyskich dziennikarzy obywatelskich ten słyszał jak Basie zwracały się do siebie po imieniu, po prawdziwym imieniu.
W dniu imiennego święta Wszystkim Naszym Barbarom z mm-ki życzę aby dzisiaj doświadczyły radości bycia bohaterkami całusów, umizgów a nawet uroczych prezentów.
* * *A sobie i Innym Dziennikarzom Obywatelskim życzę okazji do złożenia życzeń bezpośrednio, na najbliższym (reaktywowanym) spotkaniu obywatelskim dziennikarzy towarzyskich. (Chyba coś mi się pokićkało ale to dźwięki barbórkowych przemarszów orkiestr górniczych tak mnie rozpraszają).
* * *
Zasmuciło mnie, że jakiś tajny użytkownik te życzenia skwitował MINUSEM. Pod autorskim tekstem życzeń dopisało się kilkoro osób, wszystkie z życzeniami serdeczności ale...
Dyskutowaliśmy z koleżankami i kolegami (z portalu) nad dziwnym zjawiskiem - minusowania życzeń imieninowych. Doszliśmy do wniosku, że chyba tajny minusikoman znielubiał jakąś konkretną Barbarę ale przecież nie wszystkie Barbary, Basie, Basienki, Barbarki, Basiunie, Baśki są takie same. Czy wszystkie zasługują na wyeliminowane przez rozgoryczonego i smutnego minusikomana ?
Mając kilkudziesięcioletnią praktykę poznawania różnych Barbar zaręczam, że są Fajnymi i Miłymi Dziewczynami i pokazanie Im minusa jest co najmniej niegrzeczne. 

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!