Podobni ale różni Podobni ale różni

który jest zabytkiem ? (© ktoś)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kilkoro dziennikarzy obywatelskich „mmzielonagora.pl" przybyło na „recital" Zbigniewa Rudzinskiego z Gorzowa. Zapewne przedstawią o czym mówił i co pokazywał. Nie chcę konkurować z pochwalnymi artykułami więc zadam publicznie BULWERSUJĄCE PYTANIA !

Dlaczego Adam Mickiewicz, który przejeżdżał przez Grünberg ciągle nie ma w Zielonej Górze swego pomnika a jeno skromną uliczkę?
Cieszy wielkoduszność Gorzowian którzy postawili wieszczowi pomnik choć w Lansbergu nie był. Traktuje to w kategoriach najprawdziwszej sympatii dla bliźniaczej współ-stolicy Województwa Lubuskiego, które ponoć „jest warte zachodu".
A drugie pytanie dotyczy PATRIOTYZMU Z GÓRNEJ PÓŁKI !Jeśli miałbym zgadywać czy brygadier Józef Piłsudski odwiedzał Lansberg czy Grünberg to był optował, że na WeinFest się załapał odwiedzając słynne Towarzystwo Rzemieślników Polskich z prezesem Kazimierzem Lisowskim.
Czy to nie nadużycie historycznej pamięci minionych lat jeśli Gorzowianie ufundowali Naczelnikowi z Kasztanką duży pomnik w centrum miasta ?
A zielonogórscy patrioci ciągle się namyślają, opracowują koncepcję i szukają sponsorów bo trochę to wstyd , że Gorzów znowu nas wyprzedził.
I Trzecie pytanie - dlaczego z dwu stolic polskiej potęgi żużlowej tylko Gorzów (ciągle zresztą wielkopolski) złożył się i ufundował pomnik żużlowca ?
Dziwię się jak społeczeństwa dwu bliźniaczych (z podobną ilością mieszkańców) miast tak wyraziście się różnią w budowie prawdziwych atrakcji turystycznych, będących dowodami tożsamości i patriotyzmu.
Może ktoś wie dlaczego tak jest ? 

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: