Podopieczni Tomasza Herkta rozegrali dziś kolejny sparing w ramach przygotowań do pierwszoligowych rozgrywek. Tym razem zmierzyli się w Dzierżoniowie z rosyjskim TEMP-SUMZ Revda. Zielonogórzanie wygrali minimalnie - 65:62. Niestety dwóch podstawowych graczy nabawiło się kontuzji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zastal przystąpił do tego spotkania osłabiony - zabrakło Fliegera. Pech prześladował zielonogórzan również w trakcie meczu. Już w trzeciej minucie urazu stawu skokowego nabawił się kapitan naszej drużyny - Marcin Chodkiewicz - musiał opuścić parkiet. Nie wrócił już do gry.

Na początku III kwarty Jarosław Kalinowski poważnie naciągnął mięsień dwugłowy. Również nie był w stanie kontynuować gry.

Trener Herkt musiał skorzystać z usług zawodników rezerwowych.

Końcowe, szczęśliwe zwycięstwo to zasługa przede wszystkim dwójki nowych zawodników - Kusa i Kukiełki. Zdobyli oni kolejno: 17 i 15 punktów. Bardzo skuteczny był dzisiaj także Marcel Wilczek [to właśnie jeden z graczy drugiego planu - red.], który rzucił 15 punktów.

Odnotujmy, że do tej pory Zastal wygrał dwukrotnie z Górnikiem Wałbrzych [79:64 i 84:69] oraz ekstraligowym PBG Basket Poznań 83:72.

Inauguracja pierwszoligowych rozgrywek z udziałem Intermarche Zastalu już 3. października.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!