(© archiwum organizatorów)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W ramach projektu "5 miejsc", od piątku (27 maja), w galerii PWW przy ul. Wrocławskiej 7 w Zielonej Górze będzie można obejrzeć wystawę doktorantek Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Jego inicjatorkami są doktorantki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: Renata Szułczyńska i Julita Malinowska. Na projekt składa się pięć wystaw, w pięciu miastach Polski: Katowicach, Radomiu, Zielonej Górze, Poznaniu i Bielsku- Białej. Pojęcie “miejsca” rozumiane jest również, jako przestrzeń twórcza.

Artyści zaproszeni do projektu posługują się różnymi mediami, zaprezentują obrazy, obiekty, wideo i performance. “5 miejsc” to wystawa pokazująca pewne spektrum, w jakim poruszają się obecnie młodzi polscy twórcy. W PWW będzie można zobaczyć prace: Ewy Juszkiewicz, Julii Kurek, Julity Malinowskiej, Renaty Szułczyńskiej i Michała Zawady.

Ewa Juszkiewicz zajmuje się malarstwem, rysunkiem i animacją. Współtworzy vj-ski kolektyw AAA Tanie Wizualki. Laureatka nagrody specjalnej w finale 8 edycji konkursu ”Artystyczna Podróż Hestii”, miesięcznego stypendium w Walencji. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie TheOneMinutes i III Nagrody na II Multimedia Szajna Festiwal. Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2010 oraz „Sztorm Roku 2009”. Uczestniczka Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych Pieńków oraz wielu wystaw w kraju i zagranicą.

Julia Kurek jest absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała na wydziale Rzeźby, specjalności Intermedia u Ad. II stopnia Wojciecha Zamiary. W latach 2008-2009 studiowała w Istambule na Marmara Universitesi. Obecnie jest doktorantką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa (Promotor dr hab. Grzegorz Sztwiertnia). Brała udział w wielu wystawach, festiwalach i warsztatach. Prowadzi działania performance w przestrzeni miejskiej w Polsce i zagranicą. Często współpracuje z muzykami i kompozytorami. Tworzy video art i instalacje.

Julita Malinowska na swoim koncie ma dwadzieścia wystaw indywidualnych m.in. w Austrii, Finlandii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych oraz liczne w Polsce. Ponadto prezentowała prace na czternastu targach sztuki w Belgii, Holandii, Korei, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, w Polsce w Krakowie i Warszawie, i na ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych w Austrii, Belgii, Danii, Japonii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Wielskiej Brytanii, na Litwie, Słowacji, Ukrainie, Węgrzech oraz w Polsce. Była stypendystką Fundacji Pro Artibus w Finlandii (2007) i laureatką II miejsca w konkursie Samsung Art Master (2005). Uprawia malarstwo, rysunek i sitodruk.

Renata Szułczyńska zajmuje się sztuką site – specific, malarstwem, tworzy obiekty, instalacje i video. Posługuje się różnymi technikami, istotnym jest sposób ich zestawiania. W jej działaniach ważny jest kontekst miejsca i jego pamięć. Prezentowała prace w Polsce i za granicą, m.in. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Zakopanem, Bielsku-Białej, Szczecinie, Wrocławiu, Atenach, Wrexham (Anglia), Ostrawie. Jest autorką projektu artystycznego „przedmieścia”. Stworzyła miejsce prezentacji młodych twórców – EXPE – Galerię Eksperymentalną w Bielsku-Białej.

Michał Zawada zajmuje się malarstwem, fotografią i wideo. Absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie oraz historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie doktorant ASP w Krakowie pod kierunkiem Prof. Andrzeja Bednarczyka. Laureat stypendium Janiny Kraupe-Świderskiej. Brał udział w wystawach w Polsce oraz za granicą, reprezentował Polskę na wystawie malarstwa Hang-Art7 w Salzburgu.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: