taki ładny numer taki ładny numer

z blachy (© PanPiotrowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kiedyś, u zarania cywilizacji śródziemnomorskiej, złapany na kradzieży tracił dłoń, a co najmniej palec. Za europejskiej komuny wystarczył inteligentny masaż pleców milicyjną pałką. Teraz, za demokracji nawet nie wypada używać słowa złodziej...

Biorący pod uwagę wyroki wysokich, niezawisłych sądów, niegdysiejsi złodzieje są „kolekcjonerami pożądanych rzeczy", a głównie metali, z preferencją kolorowych.
Ten numer umieszczony na jednej z ciekawszych grünbergowskich willi kusił, kusił aż skusił kolekcjonera wyrobów z blachy cynkowej.
Gdyby, Wielce Życzliwy (miejscowym kolekcjonerom metali różnych) Magistrat opracowywał program kolejnej rewitalizacji i potrzebował wzorca „jak to wyglądało" to gratis udostępniam prawa autorskie (artystyczne).
Chociaż dziwię się, że budynek ten otoczony jest kilkoma kamerami należącymi tym razem nie do magistratu.
Ale, gdyby widzieli, nagrali i nawet zadzwonili do Komisariatu nr 1, że mają nagranego złoczyńcę (pardons - „kolekcjonera") to czy Policja zechciałaby przyjąć taką przysługę?
A może jeszcze zgłaszający pomoc dostałby mandat za nagabywanie państwowych urzędników na służbie? 

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!