Dziś poniedziałek, 9 kwietnia. Wielkanoc. Z Lubuskiego i kraju

Dziś poniedziałek, 9 kwietnia. 48 lat temu urodził się w Zielonej Górze Paweł Leszek Wróblewski, polski polityk i samorządowiec, lekarz, marszałek województwa dolnośląskiego w latach 2004–2006. 32 lata temu urodził się w Zielonej Górze Rafał Głażewski, kajakarz z Gorzowa Wielkopolskiego, olimpijczyk z Sydney (2000).

Dziś poniedziałek, 9 kwietnia
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Dziś poniedziałek, 9 kwietnia. Wielkanoc (© Krzysztof Szymczak Polskapresse)

PROGNOZA POGODY

Dziś poniedziałek, setny dzień roku. Poniedziałek Wielkanocny, śmigus-dyngus. Wschód słońca o godz. 5.53, zachód o 19.23. Imieniny obchodzą: Maja, Maria, Marceli i Wadim.

Poniedziałek Wielkanocny

Śmigus-Dyngus

WYDARZENIA W LUBUSKIEM

Z LUBUSKICH KART HISTORII

48 lat temu urodził się w Zielonej Górze Paweł Leszek Wróblewski, polski polityk i samorządowiec, lekarz, marszałek województwa dolnośląskiego w latach 2004–2006.

32 lata temu urodził się w Zielonej Górze Rafał Głażewski, kajakarz z Gorzowa Wielkopolskiego, olimpijczyk z Sydney (2000). Syn Piotra (trenera kadry kobiet w kajakarstwie) i Krystyny Szarkowskiej (bezpośredniej, klubowej trenerki Rafała).

KALENDARIUM POLSKIE

76 lat temu prezydent RP wydał dekret o utworzeniu Funduszu Obrony Narodowej.

61 lat temu w Szczecinie wybuchły rozruchy z powodu zabicia Polaka przez pijanego żołnierza sowieckiego. Spontaniczne protesty pacyfikowali żołnierze KBW, milicja i UB. Były ofiary śmiertelne i ranni.

59 lat temu w Gołąbkach pod Warszawą zmarł Stanisław Wojciechowski, prezydent RP w latach 1922-1926.

21 lat temu prezydenci Polski - Lech Wałęsa i Francji - Francois Mitterrand podpisali w Paryżu układ o przyjaźni i solidarności między obu państwami.∨ Czytaj dalej

ize="6" color="#389fdb" />

Codziennie najświeższe informacje z regionu prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera! Dodaj swój artykuł. Dodaj swoje zdjęcia
Czytaj dalej >>>>