W wyniku eksplozji na terenie ogródków działkowych w Zbąszynku śmierć poniósł 50-letni właściciel jednej z działek.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Po godzinie 17.00 dyżurny policji w Świebodzinie został powiadomiony o eksplozji na terenie ogrodów działkowych w Zbąszynku. Informację taką przekazali telefonicznie przypadkowi świadkowie, którzy usłyszeli odgłos wybuchu. Przybyły na miejsce policyjny patrol potwierdził śmierć jednej osoby.
Ofiarą zdarzenia najprawdopodobniej jest mężczyzna w wieku około 50 lat – właściciel jednego z ogrodów. Ciało jego odnaleziono z rozległymi obrażeniami głowy i kończyn.
Miejsce eksplozji zostało odizolowane i zabezpieczone przez policjantów. Wstępne hipotezy nasuwają przypuszczenie, że działkowicz chciał we własnym zakresie usunąć ze swego terenu niszczące uprawy krety. Do tego celu mógł używać jakiegoś rodzaju substancji pirotechnicznej, którą wsypywał do podziemnych korytarzy drążonych przez te zwierzęta. Wówczas prawdopodobnie doszło do detonacji.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!