Uczestnicy Przystanku Woodstock podczas jednego z ubiegłorocznych koncertów Uczestnicy Przystanku Woodstock podczas jednego z ubiegłorocznych koncertów

Uczestnicy Przystanku Woodstock podczas jednego z ubiegłorocznych koncertów. (© Grzegorz Dembinski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Eliminacje do Przystanku Woodstock 2017. W czerwcu w Warszawie ruszą polskie Eliminacje do Przystanku Woodstock. Wcześniej walkę o zaszczyt zagrania na najpiękniejszym festiwalu świata stoczą także zagraniczne zespoły. Sprawdź, kto zagra.Eliminacje do Przystanku Woodstock 2017


Zagraniczna edycja Eliminacji do Przystanku Woodstock odbędzie się już po raz drugi. 9 kwietnia w Pradze usłyszymy dziewięć zespołów (głównie z Czech, ale też ze Słowacji i z Węgier), które powalczą o możliwość zagrania w sierpniu na najpiękniejszym festiwalu świata w Kostrzynie nad Odrą. Oprócz tego gwiazdami wieczoru w klubie Lucerna Music Bar będą The Snuff oraz The Unguided.Bój o scenę
Z kolei 8 czerwca w warszawskiej Progresji rozpoczną się polskie Eliminacje, a konkretnie ich drugi etap. Pierwszy był oparty na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywają się koncerty na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Przystanku Woodstock. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim magia wspólnego grania i radość z rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych.

W tym roku, w warszawskiej Progresji, w trakcie trzech dni koncertów (8-10 czerwca) przed jurorami i publicznością zaprezentuje się 27 zespołów z całej Polski, które zostały wybrane spośród ponad 850 zgłoszeń.

Gwiazdy Eliminacji do Przystanku Woodstock w Progresji
Gwiazdami wieczoru będą kapele, które już miały okazję zagrać na Przystanku Woodstock, a mianowicie Kabanos, Acid Drinkers i ostatniego dnia Eliminacji - uwielbiany przez festiwalową publiczność - Jelonek.Nie zabraknie też laureatów Eliminacji z poprzednich lat. Publikę w Progresji rozgrzewać będą Romantycy Lekkich Obyczajów, Venflon i BE.MY. Na wszystkie koncerty tradycyjnie wstęp jest wolny.

Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą to największy w Polsce i jeden z największych w Europie muzycznych festiwali. 23. edycja rozpocznie się 3 sierpnia i potrwa do 5 sierpnia. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Eliminacje do Przystanku Woodstock 2017. Kto zagra? [PROGRAM]Klub Progresja w Warszawie:

8 czerwca (czwartek)

8 LAT W TYBECIE
NALIAH
THE SIXPOUNDER
THE HEAVY CLOUDS
NOCNY KOCHANEK
MATERIA – laureat Eliminacji 2011
BEZJAZGH
PERCIVAL SCHUTTENBACH
PORTFINGER
KOLORY
KABANOS – gwiazda wieczoru

9 czerwca (piątek)

HANZA – laureat Eliminacji 2016
POLIGON NR. 4
ELEANOR GRAY
OSTROV
YANKEE
STROJNOWY
ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW – laureat Eliminacji 2016
SYNAPTINE
THERMIT
NEED MORE CLOUDS
CHORZY
ACID DRINKERS – gwiazda wieczoru

10 czerwca (sobota)

VENFLON – laureat Eliminacji 2015
CINEMON
DE INDIGO
NINJA SYNDROM
THE SUITS
TED NEMETH
BE.MY – laureat Eliminacji 2014
SETHEIST
HOT WATER
HENGELO
SEVEN ON SEVEN
JELONEK – gwiazda wieczoru

Zobacz, jak było na 22. Przystanku Woodstock

Przystanek Woodstock

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!