Artur Mroczka i Grzegorz Zengota już przed rokiem sięgnęli po złoty medal DMŚ juniorów Artur Mroczka i Grzegorz Zengota już przed rokiem sięgnęli po złoty medal DMŚ juniorów

Artur Mroczka i Grzegorz Zengota już przed rokiem sięgnęli po złoty medal DMŚ juniorów (© Robert Borowy)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W sobotę o godz. 17.00 na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie rozpocznie się V Finał Drużynowych Mistrzostwa Świata Juniorów.

W polskim zespole pojadą Grzegorz Zengota, Przemysław Pawlicki, Maciej Janowski, Artur Mroczka i Dawid Lampart. Powołanie szczególnie dwóch ostatnich mogło zaskoczyć wielu kibiców. Mroczka i Lampart sporadycznie występowali w ostatnim czasie na gorzowskim torze. Spodziewano się, że trener Marek Cieślak postawi bardziej na Patryka Dudka i Pawła Zmarzlika, którzy świetnie znają owal Stali i w tym sezonie w wielu imprezach, w których startowali prezentowali się bardzo dobrze.
- Wybór do kadry zawsze jest trudnym zadaniem, zwłaszcza jak się posiada dosyć szeroką i wyrównaną kadrę. Przy nominacjach kierowałem się doświadczeniem zawodników w imprezach międzynarodowych, jak też aktualną formą. Mam nadzieję, że ci, na których postawiłem zdobędą złoty medal – powiedział Marek Cieślak.
Grzegorz Zengota, Artur Mroczka i Maciej Janowski już przed rokiem poznali smak złotego medalu, kiedy to w duńskim Holsted w dramatycznych okolicznościach pokonali Danię jednym i Szwecję dwoma punktami. – Liczę, że tym razem kibice nie będą świadkami horroru i spokojnie będą mogli wypełniać programy – dodał trener naszej drużyny.
Co kibice, którzy już nie mogą doczekać się zawodów jutro o godz. 10.00 mogą przyjść na stadion i obejrzeć oficjalny trening.
Składy drużyn:
Polska:
1. Grzegorz Zengota (kapitan)
2. Przemysław Pawlicki
3. Maciej Janowski
4. Artur Mroczka
5. Dawid Lampart
Szwecja:
1. Linus Ekloef
2. Thomas H. Jonasson
3. Simon Gustafsson (kapitan)
4. Kim Nilsson
5. Ludvig Lindgren
Dania:
1. Rene Bach
2. Kenni Larsen
3. Leon Madsen
4. Nicolai Klindt
5. Patrick Hougaard (kapitan)
Czechy:
1. Michael Hadek
2. Martin Gavenda
3. Filip Sitera
4. Matej Kus (kapitan)
5. Jan Holub


Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!