W Zielonej Górze w klubie „ Hydrozagadka” Zielonogórskiego Ośrodka Kultury odbył się Finał V edycji kampanii edukacyjnej pn. „Jestem widoczny – Jestem bezpieczny”.

Finał V edycji kampanii edukacyjnej „Jestem widoczny – Jestem bezpieczny”Kampania adresowana jest do uczniów zielonogórskich szkół podstawowych, a jej celem jest propagowanie zasad bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. We wrześniu i październiku policjanci z KMP w Zielonej Górze prowadzili spotkania edukacyjne z dziećmi szkół podstawowych z terenu miasta, wręczając im także elementy odblaskowe, które zostały stworzone na podstawie projektu ucznia z poprzedniej kampanii. Podczas spotkań policjantów z dziećmi zielonogórskich szkół podstawowych dużo uwagi poświęca się odblaskom, bowiem to one w sposób bardzo istotny poprawiają widoczność, a tym samym bezpieczeństwo dzieci na drogach.

W tym roku dzieci z klas I-III brały udział w konkursie plastycznym a z klas IV-VI w konkursie arystycznym na najlepszą fotografię dot. bezpieczeństwa na jezdni. Na wczorajszy finał zaproszono dzieci, które przesłały swoje prace na konkurs plastycznym i fotograficznym. Finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody: aparaty fotograficzne, odtwarzacze MP 3 i 4. Osoby wyróżnione otrzymały zestawy „Bezpiecznego Rowerzysty” . Wszyscy uczestnicy konkursu zgromadzeni na sali otrzymali także elementy odblaskowe i słodycze. Spotkanie uświetniło przedstawienie Teatru „Trójkąt”. Finał zakończył się uroczystym wręczeniem nagród laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu, którzy zostali wytypowani w eliminacjach szkolnych. Nagrody i dyplomy wręczali Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze mł.insp. Andrzej Zieniewicz oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty UM w Zielonej Górze – Pani Lidia Gryko.

Kampanię edukacyjną „Jestem widoczny – Jestem bezpieczny” Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze od 5 już lat prowadzi wspólnie z Urzędem Miasta Zielona Góra i Fundacją Bezpieczne Miasto. Odblaski i nagrody wręczane dzieciom w ramach kampanii sfinansowane zostały przez Urząd Miasta Zielona Góra.

Finaliści:
I kategoria – uczniowie z klas I- III
· SP nr 11 - Świetlica Szkolna Zielona Góra (praca zbiorowa)
· Oliwia Magierska – SP nr 14 kl I b
· Nina Sługocka – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 17 Zielona Góra, kl. III c
Wyróżnienia:
· Natan Bożemski – Zespół Edukacyjny nr 3 (SP-21) Zielona Góra, kl. III a
· Amelia Szczotarska - Szkoła Podstawowa Nr 8 Zielona Góra, kl. III c
· Klaudia Dudczak– Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 22 Zielona Góra, kl. II b
oraz dyplom Wojtek Hałuszczak – Szkoła Podstawowa Nr 15 Zielona Góra, kl. II c.
II Kategoria – uczniowie z klas IV-VI
I miejsce - Bartosz Oniszczuk – Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 22 Zielona Góra, kl. Vb
Wyróżnienia :
· Kacper Krzesiński – Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 22 Zielona Góra, kl. V a
· Jacek Nawlicki - SP nr 15 Zielona Góra, kl V b
Z uwagi na niewielką liczbę prac zgłoszonych w konkursie, komisja postanowiła przyznać tylko jedną nagrodę za I miejsce i dwa wyróżnienia.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!