Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Haker czeka na twój błąd. Kiedy już go popełnisz tracisz dane osobowe, swoją tożsamość, dane logowania. Jak bronić się przed cyberatakami?

Redakcja
Obecnie coraz częściej jesteśmy informowani o szeregu uchybień i cyberatakach, które nie oszczędzają nawet największych światowych gigantów - udowadniając tym samym, że ofiarą cyberprzestępstwa może paść dziś każdy. Jak się przed nimi obronić?

Analiza Check Point Software Technologies wskazuje, że w 2018 roku do cyberataków dochodziło 12 milionów razy dziennie. To alarmujące dane, obrazujące skalę problemu. - Wraz z rozwojem nowych technologii cyberprzestępcy używają coraz bardziej zaawansowanych narzędzi, w celu dokonania kradzieży danych. Trudno mówić obecnie o całkowitej możliwości obrony przed ich działalnością. Warto podjąć jednak szereg kroków, które pomogą w ochronie poufnych informacji – mówi Adam Jurczyk z ODO 24.

Zobacz koniecznie: Jak chronić swoje bezpieczeństwo w sieci


Warto zaznaczyć, że ofiarami cyberataków mogą być obecnie nie tylko wielkie korporacje czy instytucje finansowe. Coraz częściej z problemem tym zmagają się także średnie i małe przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne. 

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić świat bez internetu. Jednak wraz z rozwojem cyfrowego świata wzrasta liczba przestępstw dokonywanych w sieci. Każdego dnia w Polsce hakerzy dokonują około 100 tys włamań. Dużo włamań dotyczy kont bankowych niczego nieświadomych użytkowników. Dlatego tak ważna jest wiedza na temat bezpieczeństwa w sieci. Celem cyberprzestępców są przede wszystkim nasze dane, czyli poufne informacje na nasz temat: dane osobowe oraz nasza tożsamość, czyli np. dane logowania. Jak zatem się bronić?

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:
Antywirus Wam nie pomoże! Jak się bronić?
Obecnie coraz częściej jesteśmy informowani o szeregu uchybień i cyberatakach, które nie oszczędzają nawet największych światowych gigantów - udowadniając tym samym, że ofiarą cyberprzestępstwa może paść dziś każdy. Jak się przed nimi obronić? Analiza Check Point Software Technologies wskazuje, że w 2018 roku do cyberataków dochodziło 12 milionów razy dziennie. To alarmujące dane, obrazujące skalę problemu. - Wraz z rozwojem nowych technologii cyberprzestępcy używają coraz bardziej zaawansowanych narzędzi, w celu dokonania kradzieży danych. Trudno mówić obecnie o całkowitej możliwości obrony przed ich działalnością. Warto podjąć jednak szereg kroków, które pomogą w ochronie poufnych informacji – mówi Adam Jurczyk z ODO 24. Zobacz koniecznie: Jak chronić swoje bezpieczeństwo w sieci Warto zaznaczyć, że ofiarami cyberataków mogą być obecnie nie tylko wielkie korporacje czy instytucje finansowe. Coraz częściej z problemem tym zmagają się także średnie i małe przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić świat bez internetu. Jednak wraz z rozwojem cyfrowego świata wzrasta liczba przestępstw dokonywanych w sieci. Każdego dnia w Polsce hakerzy dokonują około 100 tys włamań. Dużo włamań dotyczy kont bankowych niczego nieświadomych użytkowników. Dlatego tak ważna jest wiedza na temat bezpieczeństwa w sieci. Celem cyberprzestępców są przede wszystkim nasze dane, czyli poufne informacje na nasz temat: dane osobowe oraz nasza tożsamość, czyli np. dane logowania. Jak zatem się bronić? POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE: Antywirus Wam nie pomoże! Jak się bronić? Pixabay
Celem cyberprzestępców są przede wszystkim nasze dane, czyli poufne informacje na nasz temat: dane osobowe oraz nasza tożsamość, czyli np. dane logowania. Jak zatem się bronić?
emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto