Warsztaty kulinarne, artystyczne, spotkania w świątecznym klimacie. Jeśli nie macie jeszcze planów na niedzielę, zajrzyjcie do Muzeum Etnograficznego w Ochli! To tutaj 29 listopada odbędzie się impreza "Idą święta".

- W klimatycznych wnętrzach muzealnych zagród będzie można poczuć się jak w dawnej wsi, kiedy to ludzie spotykali się w domach i wspólnie pracowali, śpiewali, rozmawiali, bawili się - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Chcecie nauczyć się lepić idealne pierogi, dowiedzieć się jak można ozdobić świąteczne pierniki? Możecie wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Podczas niedzielnego spotkania prowadzone będą również warsztaty tworzenia rozmaitych ozdób i podarków świątecznych m.in. malowanie szklanych bombek, wykonywanie szmacianych, wypychanych aniołków, dekoracji z siana, ozdób choinkowych z bibuły, wydmuszek i opłatków. - Kto będzie chciał mieć pięknie udekorowany stół świąteczny koniecznie musi zgłosić się na warsztat tworzenia stroików. A największe łakomczuchy na pewno nie mogą ominąć stanowiska z wyrobem cukierków - dodają organizatorzy.

To oczywiście nie koniec atrakcji. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego związanego z nadchodzącymi świętami oraz mała gastronomia. Będzie także możliwość zwiedzania skansenu z przewodnikiem. Impreza odbywać się będzie na terenie "Zagrody Kamiennej".
Bilet w cenie 6zł/os. obejmuje wstęp na wydarzenie, udział w wybranych warsztatach, zwiedzanie skansenu.
Pamiętajcie już w niedzielę 29 listopada w godz. 11.00 – 16.00.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!