mogli we Wrocławiu,będzie w Zielone Górze (?)  mogli we Wrocławiu,będzie w Zielone Górze (?)

prawdziwa wełna przytulnie ociepla (© PanPiotrowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej, czekający na przystankach na swój autobus często doznają niemiłego uczucia podszycia wiatrem co w kontakcie z metalową konstrukcją przystanku nie jest miłe dla zziębniętych dłoni.

Ale zanosi się na ocieplenie.Wprawdzie dyrekcja Miejskiego Zakładu Komunikacji jeszcze nie potrafiła wymóc na Instytucie Hydrologiczno-Meteorologicznym zmian pogodowych wykluczających boczne wiatry ale coś będzie zapewne poprawione dla dobra pasażerów.
Nie tylko w kraju głośno jest o pionierskich działaniach niezmiernie energicznej dyrekcji zielonogórskiego MZK ale i w Europie dużo się mówi o zielonogórskich inicjatywach.
Szczególnie nagabywany jest lubuski euro-poseł pochodzący z Zielonej Góry.
Właśnie wyjednał zgodę stosownych urzędników brukselskich na obniżenie stawki VAT-u (aż do 0,5 %) na zakup dzianiny, zachowującej ciepłotę wewnętrzną i odporną na zawilgocenie kroplowe.
A o co chodzi ? -jak to pytają w Polskim Radio.
Ja, dziennikarz obywatelski portalu „mmzielonagora.pl" lubię Wrocław i z ostatniego (ale będą następne) pobytu przywiozłem plik fotografii, także z dziedziny komunikacji.
Dyrekcji naszej miejskiej komunikacji pokazałem rarytas dokumentalny, fotografię ocieplonego przystanku tramwajowego we Wrocławiu.
Dyrekcji (która jest podatna na dobre pomysły) spodobał się wrocławski sposób na poprawę klimatu (społecznego i termicznego) na przystankach, które zabezpieczając pasażerów od góry przed deszczem dotąd nie chroniły przed zimnem.
Zaawansowane są działania aby z pierwszym dniem kalendarzowej zimy zostały ocieplone zielonogórskie przystanki autobusowe najważniejszych linii Zawadzkiego - Wrocławska oraz Jędrzychów - Chynów.
Zwrócono się do artystycznie uzdolnionych seniorek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które już rozdzieliły między siebie poszczególne przystanki, dokonały pomiarów i zaczęły dziergać osłony metalowych konstrukcji przystanków.
W trosce o artystyczny wyraz zdecydowano o niepowtarzalności wystroju poszczególnych przystanków z tym, że linia od dworca do stadionu żużlowego będzie ocieplona wełną w trój-barwach falubazowych, tak kochanych przez kibiców naszego umiłowanego sportu lubuskiego.
Dokładnie nie wiem ale na najbliższej sesji rady miejskiej zorientuję się czy planowana podwyżka cen biletów autobusowych ma jakikolwiek związek z realizacją pomysłu z ocieplaniem przystanków.
Sesja (nawet nadzwyczajna) już we wtorek czyli jutro. 

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!