Przez dwa dni rozbrzmiewała w Gorzowie muzyka orkiestr dętych. Na ulicach naszego miasta koncertowały orkiestry z Niemiec, Węgier, Czech i Polski.

To już szósta edycja Festiwalu Orkiestr Dętych Alte Kameraden. Spotkania odbywają się dla upamiętnienia kompozytora Carla Teike. Carl Teike od 1909 roku mieszkał i tworzył w Landsbergu (obecnie Gorzów). Jego marsze wojskowe wykonywane są przez orkiestry na całym świecie. Największą popularnością cieszy się utwór Alte Kameraden (Starzy Towarzysze). Grany jest on podczas różnych uroczystości, a w szczególności podczas defilad. Odegraniem właśnie tego marszu przez wszystkie orkiestry rozpoczął się gorzowski festiwal.
Szóste Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych poprzedzone były także występem zespołu "Gorzowiacy". W sobotę przy Starym Rynku występy muzyków i tancerzy podziwiała  spora grupa mieszkańców naszego miasta. Wszyscy byli zachwyceni zarówno muzyką, jak i samymi wykonawcami. Szczególnie podziwiana (w zdecydowanej większości przez panów) była Orkiestra Dęta Kopalni Węgla Kamiennego "Pokój " z Rudy Śląskiej. Nie wiem dlaczego, ale ta orkiestra również najbardziej utkwiła i w mojej pamięci...
Tych wszystkich, którzy nie mogli w sobotę przybyć na Stary Rynek w Gorzowie, zapraszam do obejrzenia zdjęć.
∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!