Joanna Łochowska z tytułem Mistrzyni Europy !

(pt)
We Władysławowie rozegrano Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów [do lat 23, w kategorii do 53 kg]. Wśród pań najlepsza okazała się zawodniczka zielonogórskiego UKS - Joanna Łochowska, która z wynikiem 189 kg (85+104) zdobyła pierwsze miejsce.

Po rwaniu Łochowska zajmowała II miejsce. Co prawda dźwignęła taki sam ciężar jak Liachawiec - 85 kg, jednak reprezentantka Polski była cięższa od rywalki.

W podrzucie do walki o złoto włączyła się także Niemka Rohde.

Wszystkie trzy zawodniczki w pierwszej próbie podrzuciły 100 kg. Łochowska i Liachawiec dźwignęły 103 kg, a Niemka o kilogram mniej.

W kolejnym podejściu Łochowska podniosła 104 kg, a Liachawiec się ta sztuka nie udała. Tym samym Polka wywalczyła złoty medal.

W swojej ostatniej próbie Niemka Rohde także dźwignęła 104 kg, co pozwoliło jej wywalczyć srebro.