Lechia przegrała w... trzy minuty

Daniel Sawicki
To był szok! Zielonogórzanie przez całą pierwszą połowę stawiali opór Czarnym Żagań, by w trzy minuty dostać trzy gole.

Zanim doszło do straty goli, zielonogórzanie sprawiali bardzo dobre wrażenie. W ogóle nie było widać, która ekipa jest w czubie tabeli, a które w ogonie. Gospodarze grali bez respektu. Na przebiegu spotkania zaważyła 41 minuta. Wówczas doszło do sytuacji, która według trenera Lechii, Macieja Murawskiego, okazała się brzemienna w skutkach. Lechia wykonywała rzut wolny, w zamieszaniu na lini pola karnego padł Tomasz Pawliczak i zielonogórzanie twierdzili, że został uderzony przez Hajdamowicza z Żagania. Sędzia jednak nie dał zawodnikowi Czarnych czerwonej kartki, Pawliczak natomiast pozostał poza boiskiem - sędzia nie wpuszczał go na boisko. Czarni będąc w przewadze wykonali rzut wolny, fatalny błąd popełnił bramkarz Lechii, Dobroliński, który minął się z piłką i w zamieszaniu podbramkowym Gajowy wepchnął piłkę do bramki Lechii. Czarni prowadzili 1-0, a z piłkarzy Lechii zeszło powietrze. W 45 minucie dośrodkowanie Czarnych z prawej strony boiska, obrońca Lechii - Tyktor - nie sięgał piłki głową, a niepokryty Wierzbicki strzelił pięknie z woleja i jest 2-0 dla gości. W przedłużonym czasie gry Lechia dostał jeszcze gola do sztani - Wojtysiak fauluje w polu karnym jednego z zawodników z Żagania i jest karny dla Czarnych, którego bez problemu wykorzystuje Ekwueme. Do przerwy jest 3-0 i właściwie Czarni już w tym momencie byli pewni wygranej.
W drugiej połowie Lechia znów atakowała, ale Czarni kontrolowali sytuację. W 90 minucie arbiter odgwizdal rzut karny dla Lechii, który na gola zamienił Galdinho.