Nie tylko darmowy poczęstunek (a przygotowano 50 kilogramów wiosennej sałatki oraz 60 litrów zupy) przyciągnął rzesze Lubuszan na teren Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego przy alei Zjednoczenia 102 w Zielonej Górze.

Popularna niedzielna giełda cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale i całego regionu.
- Przychodzę tu często, bo można zawsze coś kupić po okazyjnej cenie. Poza tym liczę na regionalne produkty i świeże warzywa, owoce – przyznaje Magda Fafik z Zielonej Góry. – Od kiedy markety są pozamykane w niedziele, częściej bywam na giełdzie. W tygodniu nie mam czasu na większe zakupy czy przymiarki bluzek, butów, więc zostaje mi niedziela. A tu mam wszystko pod ręką.

Pani Magda mówi, że imprezy na giełdzie to bardzo dobry pomysł. Bo przy okazji można poznać region, dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy.

Podczas Lubuskiego Ogrodu Przysmaków nie zapomniano też o najmłodszych uczestnikach imprezy. To z myślą o nich zorganizowano specjalną Strefę dla Dzieci, a w niej m.in. pokaz baniek mydlanych w wersji XXL czy modelowanie balonów.
Tradycyjnie też – jak na imprezy na giełdzie przystało – nie mogło i tym razem zabraknąć muzyki. Na scenie wystąpili: Lubuski Kwartet Smyczkowy oraz zespół Tambor Trio. Przez cały czas trwania imprezy dostępne były liczne stoiska z produktami regionalnymi.

- Nie ma to jak nasze, regionalne jedzenie. Palce lizać – chwalił Krzysztof Goździczak, stały bywalec giełdy, na którą przychodzi z całą rodziną. I zauważa zmiany. Nie tylko takie, że teren został ogrodzony, a niektóre stoiska zmieniły miejsce.
Patronat Honorowy nad Lubuskim Ogrodem Przysmaków objął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Warto dodać, że Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy mocno angażuje się lokalnie. Wspiera zielonogórskie placówki oświatowe, zwłaszcza szkolnictwo zawodowe. Umożliwia im prezentacje. Wspiera też piłkę nożną w mieście. Bo o koszykówkę i żużel miasto dba od lat dobrze. Stąd pomoc Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego.

Na Rynku właściciele sklepów i punktów sprzedaży mogą zaopatrywać się w świeży towar regionalnych producentów.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!