Maciej Albinowski szykuje się do Dakaru

(mt)
Maciej Albinowski wywalczył II miejsce w Pucharze Polski w Rajdach Baja w klasie quadów Q2 oraz w klasie generalnej wszystkich quadów. jego plany na przyszłość? Udział w rajdzie Dakar.

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczysta Ceremonia Zakończenia Sezonu Sportu Motocyklowego 2014. Na gali tej zostały wręczone puchary i nagrody podsumowujące cały sezon 2014. Maciej Albinowski z Tomaszowa po trudnym sezonie, pełnym niespodziewanych awarii i wypadków wywalczył podwójne II miejsce w Pucharze Polski w Rajdach Baja w klasie quadów Q2 oraz w klasie generalnej wszystkich quadów. -
Sezon mimo pechowej końcówki uważam za bardzo udany - zaznacza mistrz. - Na początku roku założenie było jedno, aby przejeździć jak najwięcej kilometrów rajdowych w celu ciągłego treningu. Jeżeli chodzi o rywalizację to była ona na tyle trudna, gdyż walczyłem na sprzęcie dakarowym, który jest bardzo ciężki to tego typu rajdów. Dlatego jestem bardzo zadowolony z tego, że w sumie na ośmiu startów w tym sezonie, siedem zakończyłem na podium.

Plany na przyszły rok to start w całym cyklu Mistrzostw Europy i pojechanie dwóch maratonów w Afryce, aby pomału przygotowywać się do startu w rajdzie Dakar, na który zamierzam powrócić.