(© Magda Weidner)

W środę, 13 czerwca, przez Zileoną Górę przejedzie kolorowy tłum rowerzystów. To tradycyjna już impreza nosząca nazwę Masa Krytyczna.

Rowerzyści wystartują o godz. 17.45 z pl. Bohaterów, by po pokonaniu kilkunastu kilometrów zakończyć rajd przez miasto na Wagmostawie. O ich bezpieczeństwo podczas przejazdu zadba policja.

Na Wagmostawie zaplanowano piknik z muzyką i DJ Tommy oraz jedzeniem, o które zadba Le Le Street Food. Organizatorem imprezy, która odbywa się już od 2007 r. jest Stowarzyszenie Rowerem Do Przodu.

TRASA:
Bohaterów Westerplatte-Ułańska-rondo Kaziowa-Chrobrego-rondo Dmowskiego-Wyspiańskiego-rondo Bandurskiego-Staszica-rondo Bandurskiego-rondo Dmowskiego-Chrobrego-Bankowa-rondo 11 listopada-Podgórna-Lwowska-Wrocławska-Konstytucji 3 Maja-Długa-Łużycka-rondo Jana Pawła II-Zawadzkiego-Wiśniowa-rondo Jana Pawła II-Aleja Wojska Polskiego-rondo PCK-Zjednoczenia-Energetyków-rondo Jaworskiego-Rzeźniczaka-Zdrojowa-Sulechowska-Marii Skłodowskiej-Curie-polana przy Wagmostawie.


POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

IX Wiosenna Masa Krytyczna w Zielonej GórzePodniebna Zielona Góra odc. 1 - Śródmieście WIDEO:
Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kierofca (gość)

Pytanie z przyrody. ~

Roweżysta ,to :

A:drapieżnik
B:pasożyt
C:symbiont
D:gospodarz

..w kazdym razie rowezysta jest jak kompot. Im zimniejszy,tym lepszy.

gość 65 (gość)

Jak rowerzyści zaczną jeździć poprawnie, to kierowcy z pewnością poprawią swój stosunek do jednośladów.