W piątek, 14 września na Winnym Wzgórzu odsłonięto napis, który wzbudza niemałe kontrowersje. Po jego przeczytaniu wychodzi "I Love Zielona". "Czyżby nie starczyło pieniędzy na Górę? A może taki był plan?" - dopytują internauci. Niemniej jednak, zielonogórzanie słusznie zwracają uwagę, że... Zielona to taka wieś i to nawet nie w Lubuskiem, a w mazowieckim się znajduje. Oburzenie polega na tym, że mieszkamy w ZIELONEJ GÓRZE! Te dwa człony tworzą jedność. Po co to rozdzielać.

W piątek, 14 września na Winnym Wzgórzu odsłonięto napis, który wzbudza niemałe kontrowersje. Po jego przeczytaniu wychodzi "I Love Zielona". Czyżby nie starczyło pieniędzy na Górę? A może taki był plan. Niemniej jednak, zielonogórzanie słusznie zwracają uwagę, że... Zielona to taka wieś i to nawet nie w Lubuskiem, a w mazowieckim się znajduje. Oburzenie polega na tym, że mieszkamy w ZIELONEJ GÓRZE! Te dwa człony tworzą jedność. Po co to rozdzielać.

Napis na Winnym Wzgórzu już jest chciałoby się rzec. Zamiast miasta jednak mamy wieś! Jest sporych rozmiarów, ma biały kolor, zielony liść i brakuje w nim słowa "Góra". Po naszej pierwszej publikacji w internecie zawrzało. Właściwe 95 proc. komentarzy Czytelników jest dosyć surowa, żeby nie powiedzieć krytyczna. - To smutne. Po betonowym Westeprlatte, betonowej Palmiarni, miało chociaż to wypalić. Zapyta Pan pewnie czy wypaliło? A gdzie tam! Przykro mi to mówić, ale nie podoba mi się - mówi rozżalony pan Edmund.

Nie ma się co dziwić. Wszak tak gorąco komentowany napis to efekt zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego. Tyle tylko, że mieszkańcy Winnego Grodu, jak dobrze pamiętacie, głosowali na "Zieloną Górę", a nie "Zieloną". Pomysł na projekt zgłosił Paweł Maciejewski. Spodobał się mieszkańcom, którzy na niego zagłosowali. Inicjator proponował, by taki napis stanął na placu Bohaterów. By każdy mógł się z nim sfotografować. Ostatecznie uznano jednak, że napis nie pasuje w tym miejscu. Podjętą próbę znalezienia innego, tego właściwego. Mówiło się o Centrum Rekreacyjno-Sportowym i o Winnym Wzgórzu. Stanęło na tym drugi, jednak... "Góra" niestety się nie zmieściła.

Te łagodniejsze komentarze spotkanych na ulicy ludzi dotyczyły głównie tego, że napis sam w sobie jest w porządku, ale powinien stanąć w innym miejscu, bowiem znajdujące się za nim blokowiska to kiepski krajobraz. Niestety, kiedy zdjęcia opublikowaliśmy w sieci okazało się, że jest gorzej, niż mogłoby się wydawać. Internauci są niezadowoleni, wyśmiewają projekt i koniecznie domagają się członu "Góra"!

Elżbieta: I po co to"i love"? Wystarczyłoby Zielona Góra. My już polskiego języka nie znamy? Wszędzie muszą być te wtręty niemiecko, angielskojęzyczne? A tak z miasta zrobiono wieś.

Rafał: Wyobraźcie sobie że turysta z Poznania albo Warszawy, Berlina, Hongkongu robi sobie selfie i puszcza to w świat. Nikt nie pomyśli i nie skojarzy tego z Zieloną Góra. Będzie to promocja dla wsi Zielona, a prezydent jak tak bardzo chciał być sołtysem mógł odłączyć Raculkę od miasta i zostać sobie tym sołtysem. To ma być metropolia? Żenada.

Wiktor: Pomysł fajny, ale faktycznie trochę ktoś nie pomyślał nad poprawnością. Może kiedyś gdy wypromujemy to hasło będzie ten napis właściwy. Teraz jak najszybciej trzeba to poprawić. Bo ogólnie pomysł bardzo trafiony.

Beata: O, funduszu zabrakło? Czy komuś piątej klepki? Naprawdę nie musimy być aż tacy cool - bądźmy zielonogórzanami, a nie zielonymi (?) zieloniakami... WSTYD

Ola: Ja przyjechałam z Gdańska i dziś przechodziłam kolo tego i bardzo zaraził mnie ten napis i tak samo skomentowałam od razu, że powinno być Zielona Góra. To, co jest, to jakby dzieci z gimnazjum wpadły na to.

Damian: Skoro stanowczo odpowiada, że projekt można obalić, bo nie ma pieniędzy i zrealizować go wedle zakładanego budżetu i ani grosza więcej, to teraz można obawiać się remontów dróg w iloveZielona.

Marek: Sam napis to szczyt kiczu z daleka widać że to wiocha.

Żaneta: Masakra...!!! No jak można było popełnić taką gafę..?

Kazimierz: Teraz wzgórze, wizytówka miasta, wygląda rzeczywiście jak wzgórze w Hollywood. Łyse i niemal z błędem w nazwie... Wizytówka jak tytuł artykułu.

Nie jest jednak tak, że "I Love Zielona" nikomu się nie podoba. Są również pozytywne komentarze. A wy jak uważacie? Zobaczcie zdjęcie i podzielcie się swoimi uwagami.

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

Rowery miejskie są dewastowane. Zdjęcia mogą szokować!Operacja Patryk Dudek rozpoczętaRower, to cel do zniszczenia? - pytają Czytelnicy. "Sprawcy będą karani"Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Emerytka (gość)

Uważam,że pomysł jest dobry, przypomina mi młodzieżowy żargon w stylu : spoko mamo, jest ok. I love Majkę. Nie rozumiecie? mamo,jest ok. I Love Zielona! to jest dla mnie głos młodych ludzi mówiących takimi skrótami, szybko, ze streszczeniem :))) Zielona Góra jest miastem dla młodych ludzi!! wszyscy dobrze wiedzą,że często mówi się: w Zielonej, do Zielonej, nad Zieloną... I Love Zielona oznacza,że młodzi chcą tutaj mieszkać, żyć, pracować. W Zielonej. Górze. oczywiście!!!

I <3 ZIELONA (gość)

Napis I <3 ZIELONA w Zielonej Górze... Hmmm... to na pewno chodzi o wieś w mazowieckim... No ludzie! Powyciagajcie te kije z dup! Miasto wspaniałe z którego można być dumnym, ulice remontowane, wciąż się rozwija. Ale nie... lepiej się przypierdzielic do napisu. Podejdzcie do tego z luzem. Każdy mówi "Zielona", sami skracamy sobie tą nazwę. Zamiast hejtować zacznijcie lepiej dbać o rowery!

sophie

Moje miasto to Zielona Góra i myślę,że ten drugi człon się pojawi. A zamiast liścia widziałabym bardziej winogrono.

R.mat (gość)

Nie mozna juz scierpiec tych napisow w j.angielskim
W Pieknej Zielonej Gorze nie znajdzie sie juz czysto polskiej nazwy sklepow ,firm,banow
To jakas chora paranoja

Anonim (gość)

W dupach się poprzewracalo I tyle wszyscy mówią samo "Zielona" I każdy wie o co chodzi a tu się czepiaja żałosne dzieciaki