Ministerstwo Cyfryzacji potwierdza, że awaria dotyczy największych systemów informatycznych w Polsce Ministerstwo Cyfryzacji potwierdza, że awaria dotyczy największych systemów informatycznych w Polsce

Ministerstwo Cyfryzacji potwierdza, że awaria dotyczy największych systemów informatycznych w Polsce. (© Pixabay)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

We wtorek, 12 czerwca, w godzinach porannych przestały działać największe systemy informatyczne w Polsce. Chodzi m. in. o system ewidencji pojazdów. Ministerstwo Cyfryzacji potwierdza awarię.

Komunikat na stronie Ministerstwa Cyfryzacji jest lakoniczny, ale możemy z niego wyczytać, ze chodzi o największe systemy informatyczne w Polsce. Czytamy w nim "Informujemy, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia."

Internauci od razu zaczęli spekulować, że jednoczesna awaria tak wielu systemów może oznaczać skoordynowane działania hakerów. Tych informacji jednak nikt na razie nie potwierdza. Nie wiadomo też, jak długo może potrwać usuwanie awarii.

Zobacz też wideo: Szef Facebooka: Nie byliśmy dość szybcy, by wykryć nowe operacje informacyjne Rosji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!