Uczniowie szkoły nr 8 w Nowej Soli na pierwszy dzwonek poczekają jeszcze tydzień. Powód? Szkoła nie zdążyła uporać się z remontem! Dzieci nie mają się gdzie uczyć.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wprawdzie odbyła się inauguracja roku szkolnego i zabrzmiał pierwszy dzwonek, ale potem dzieci musiały wrócić do domów. W placówce mają pojawić się dopiero w poniedziałek.
Dyrektor szkoły Julian Michalik wyjaśnił, że remont musi potrwać jeszcze tydzień. Podobno kuratorium zgodziło się na wydłużenie wakacji dla dzieciaków.
Szkoła odpracuje dni przedłużonych wakacji w wolne soboty: 26 września, 10 października i 14 listopada.
Ale to nie koniec problemów. Remont sanitariatów dla uczniów ma się przeciągnąć jeszcze na czas roku szkolnego, kiedy lekcje będą się już odbywać. Dzieci będą przez pewien czas korzystać z toalet dla nauczycieli. Specjalnie o 15 minut przesunięto godziny przerw, osobno dla uczniów klas 1 do 3 i osobno dla klas 4 do 6. Po to, żeby w toaletach nie było tłoku i żeby zwiększyć bezpieczeństwo na korytarzach.
Dla rodziców i ich pociech to jednak żadne udogodnienie. Ich zdaniem to skandal. Wiele dzieci czekało na ten moment z niecierpliwością. Tymczasem dorośli zafundowali im skandal...

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!