Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Ożenek" Gogola w 4 Różach

4 Róże dla Lucienne
organizatorzy
Fundacja Kombinat Kultury serdecznie zaprasza wszystkich miłośników dobrego teatru na spektakl pt."OŻENEK" w wykonaniu Teatru Polski Czeski Film.

Bilety w cenie 10 zł będzie można nabyć bezpośrednio przed spektaklem w dniu 9 grudnia 2015 w klubie 4 Róże dla Lucienne. Impreza organizowana jest w ramach cyklu Sztuka Kultury. Rozpoczęcie spektaklu o godz.20.00

Uwodzicielska gra aktorów zaspokoi nawet najwybredniejsze gusta teatralnych koneserów! Po prostu nie sposób oderwać oczu...

OBSADA:
Karolina Honchera / Marta Frąckowiak
Natasza Iwaniszyn
Radosław Walenda
Aleksander Stasiewicz
Adrianna Stoga
Grzegorz Irla
Kinga Krauz-Napieralska

OPIEKA ARTYSTYCZNA:
Piotr Lizak

Teatr Polski Czeski Film to formacja wywodząca się z zajęć warsztatowych prowadzonych przez Piotra Lizaka - aktora Teatru Lubuskiego. Spektakl „Ożenek” na motywach dramatu Mikołaja Gogola jest zwieńczeniem prac warsztatowych grupy. Do realizacji przedstawienia zaproszono aktorów TL Karolinę Honcherę, Martę Frąckowiak Radosława Walendę i Aleksandra Stasiewicza. Pozostali członkowie grupy to aktorzy dotychczas występujący w Teatrze Autonomicznym oraz w Teatrze Zza Boru – Kinga Krauz-Napieralska, Ardianna Stoga, Natasza Iwaniszyn i Grzegorz Irla.
Prezentowane przedstawienie utrzymane jest w konwencji teatru formy. W czasie zajęć warsztatowych aktorzy koncentrowali się bowiem na poszukiwaniu ciekawych, niekonwencjonalnych środków wyrazu, a nie na interpretacji tekstu. Zachowany w oryginale tekst Mikołaja Gogola stał się kanwą do artystycznych poszukiwań.
Spektakl został zrealizowany dzięki pomocy organizacyjnej Klubu Kultury Filmowej w Zielonej Górze, Piekarni Cichej Kobiety oraz Regionalnego Centrum Animacji Kultury. Dużym wsparciem promocyjnym stał się plakat autorstwa artysty malarza Sławka Grucy.

Mikołaj Gogol (19.03.1809-4.03.1852) – rosyjski i ukraiński pisarz, poeta, dramaturg i publicysta Zasłynął jako autor komedii obyczajowych (Rewizor, Ożenek) i utworów o tematyce życia „małych ludzi” (Płaszcz, Nos ) Był mistrzem groteski, niezrównanym satyrykiem-humorystą

„Ożenek” jest satyrą na obyczajowość XIX-wiecznej Rosji. Główna bohaterka sztuki – Agafia Tichonowna – pragnie wyjść za mąż. Szuka kandydata, którego poślubienie, przyczyniłoby się do podniesienia jej statusu społecznego i majątkowego. Potencjalni kandydaci do jej ręki również patrzą na perspektywę małżeństwa z punktu widzenia korzyści, jakie przez nie odniosą.
Prawie wszyscy bohaterowie komedii planują ślub. Motywacje i oczekiwania wobec poszukiwanych partnerów bywają różne, ale łączy je materializm, egoizm i powierzchowność.
Bez względu na gusta i guściki nie da się ukryć, że małżeństwo to prawdziwe wyzwanie:
„Ciężka, psiakrew, sprawa — ożenek. I to, i tamto, i owo. Żeby i to było w porządku, i tamto... Nie takie to, u diabła, łatwe, jak powiadają.”Czy od tych odległych czasów współczesnych Gogolowi coś się zmieniło?

od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto