Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze uprzejmie zaprasza w środę, 6 maja 2009 na otwarcie wystawy Pawła Kotowicza Malarstwo – mała retrospektywa 1994 – 2009.

Paweł Kotowicz urodził się w 1968 roku w Chrzanowie. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w Pracowni Miedziorytu w 1994 roku. Uprawia malarstwo sztalugowe i pastelowe oraz grafikę warsztatową. Uczestnik wielu plenerów malarskich krajowych i międzynarodowych w Polsce oraz we Włoszech, Grecji, Słowacji, Litwie, Ukrainie i w Indiach.
Jest autorem 32 wystaw indywidualnych w Polsce i poza jej granicami m. in. w Niemczech, Francji, Austrii i USA.
 
Malarstwo Pawła Kotowicza cechuje wielka swoboda gestu i niezwykła wrażliwość na barwę, które są dowodem świetnego opanowania warsztatu i wysokiej kultury plastycznej. Konfrontacja ze sztuką artysty przekonuje, jak wiele możliwości twórczych przekształceń skrywa motyw pejzażu oraz martwej natury. Jego malowane żywiołowo, z rozmachem i swobodą kompozycje pejzażowe to studia natury, pozbawione fotograficznej wierności, subiektywne malarskie zapiski nasycone sentymentem do miejsc szczególnie bliskich autorowi. Nieustannie powracającym motywem w twórczości Pawła Kotowicza jest Kraków. Zainteresowania twórcze artysty ogniskują się również wokół tematu martwej natury. Nastrojowe, pełne baśniowego, poetyckiego uroku pastele wiele mówią o intuicji i wrażliwości malarskiej artysty.  
 
Na ekspozycji prezentowanych jest  kilkadziesiąt prac Pawła Kotowicza, zarówno pasteli, jak i obrazów olejnych. Dominują w nich pejzaże, fragmenty architektury oraz martwa natura.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: