Pomnik patriotyczny na tle palmiarni? Pomnik patriotyczny na tle palmiarni?

brak miejsca na manifestacje (© PanPiotrowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czy ktoś potrafi przedstawić argumenty przeciwko lokalizacji pomnika Matki Sybiraczki w parku tuż przy dworcu kolejowym? Tu przyjeżdżali z dalekiego zesłania, tu czekali na rozlokowanie pod nowymi adresami. Inny epizod. - Co wspólnego miał Kazimir Lisowski z Elżbietankami?

W Tym/Moim Mieście żyję już 65 lat i raz po raz obserwuję GŁUPIE lokalizacje.Lubię panów Stanisława Iwana i Janusza Kubickiego! Szanuję godność Senatora Rzeczpospolitej Polskiej i urząd demokratycznie wybranego Prezydenta Zielonej Góry, ale... zgłaszam wątpliwość co do lokalizacji kolejnego patriotycznego pomnika w Zielonej Górze.
Chcę podkreślić, że nie będę sprzeciwiał się wyrokom najważniejszych, konstytucyjnych władz Państwa Polskiego bo jeśli zadecydowali, że trzeba czcić Żołnierzy Wyklętych to ja uznaję fakt istnienia zmilitaryzowanych oddziałów WIN (Wolność i Niezawisłość) i NSZ (Narodowe Siły Zbrojne) choć mam zbyt mało wiedzy o ich zwalczaniu komunizmu na terenie Ziemi Lubuskiej.Działali w centralnej Polsce, głównie w świętokrzyskim.
Nie zaszkodzi gdy młodzież gimnazjalna i licealna (a głównie szkół pogimnazjalnych/zawodowych) zamiast w szkole dowie się z oglądu pomnika o historii Państwa Polskiego.Jeśli taka jest wola urzędowych patriotów niechaj pomnik powstanie, ale...
...do programu kabaretowego nadaje się projekt aby Dni Morza obchodzić w Zakopanem bo ktoś poetycznie nazwał staw "Morskim Okiem."
Czy nie ośmieszy miasta Zielona Góra usadowienie pomnika polityczno/patriotycznego na wzgórzach winnych?
Jest tylu zasłużonych dla rozwoju winiarstwa Grünbergu i Zielonej Góry osób i instytucji, których upamiętnienie stopniowo zaowocuje popiersiami, tablicami i obeliskami, których lokalizacja wydaje się logiczna na terenie Parku Winiarskiego.Czyż nie będzie dysonansem umieszczenie na terenie winnicy pomnika stricte politycznego?A przecież tyle jest w mieście miejsc bardziej pasujących do lokalizacji pomnika patriotycznego choćby Plac Słowiański .

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: