Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznajemy region z Lubuskim Paszportem Turystycznym

Natalia Dyjas
Rusza inicjatywa: Lubuski Paszport Turystyczny.
Rusza inicjatywa: Lubuski Paszport Turystyczny. Natalia Dyjas
1 maja ruszył Lubuski Paszport Turystyczny Zielone Grona. Z miniksiążeczką poznawanie naszego regionu może stać się jeszcze ciekawsze!

- Urząd marszałkowski postanowił włączyć się mocno w promocję Lubuskiego Paszportu Turystycznego - mówi wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. – Chcemy ze stowarzyszeniem Zielone Grona zawrzeć umowę partnerską, bo szukamy dobrych, sprawdzonych partnerów. Chcemy pokazać interesujący projekt turystyczny, zachęcić do odwiedzenia ciekawych miejsc regionu, pokazać nasze skarby kulinarne, ale i turystyczne.

Lubuski Paszport Turystyczny - czyj to pomysł?

Pomysłodawczynią Lubuskiego Paszportu Turystycznego jest Małgorzata Grad, ze stowarzyszenia Zielone Grona. Na czym polega ta inicjatywa?

- Idea była prosta i wzięła się z moich doświadczeń, związanych z prowadzeniem winnicy i podejmowaniem na nich gości. Jesteśmy małą firmą rodzinną, mamy dwie winnice, a gości podejmujemy tylko w Zielonej Górze Starym Kisielinie – mówi M. Grad. – Bardzo często się zdarzało, że turyści do nas dzwonili i mówili, że stoją pod bramą, a nas tam nie ma. Czułam więc potrzebę, by usystematyzować wiedzę na temat tego, kiedy jesteśmy dostępni. Wiem, że inni producenci wyrobów regionalnych też są często małymi firmami rodzinnymi. I borykają się z podobnym problemem. Osoby, które nas odwiedzały, na koniec zwiedzania winnicy zadawały pytanie: a co u państwa jeszcze jest ciekawego? Stąd kiełkowała we mnie myśl, że fajnie byłoby stworzyć produkt, który połączyłby winiarstwo, z produktami winiarskimi, ciekawymi miejscami.

Projekt szybko spodobał się pracownikom Polsko-Niemieckiego Centrum Informacji Turystycznej w Zielonej Górze.

- W zeszłym roku tempo było ekspresowe – mówi Małgorzata Grad. – Spotkaliśmy się po majówce, a już 27 czerwca wydaliśmy Lubuski Karnet Turystyczny. Wszystko było oparte na składkach. W tym roku, dzięki wsparciu departamentu PROW, mamy duży skok jakościowy. Zmieniliśmy nazwę z karnetu na paszport, gdzie na każdej stronie książeczki jest opis dwojga partnerów oraz miejsce na pieczątkę. Nie brakuje też mapki miejsc czy listy partnerów wspomagających. Przygotowaliśmy 10 tysięcy takich paszportów.

Co należy zrobić, by otrzymać paszport?

- Możemy go uzyskać u dwudziestu naszych partnerów (do akcji dołączyły m.in. Biały Tulipan Rękodzieło, Kaktusiarnia Żagań, Malinówka, Rybacka Chata, Winnica Hiki i wielu innych – dop. red.) po skorzystaniu z oferty oraz partnerów wspomagających, czyli np. Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Lubuskie Centrum Winiarstwa czy Informacja Turystyczna w Zielonej Górze – wyjaśnia inicjatorka akcji. - U partnera uczestniczącego korzystamy z oferty, otrzymujemy pieczątkę. Jeżeli udamy się z ostemplowanym paszportem, do któregokolwiek z partnerów, już znowu możemy korzystać z oferty, rabatu lub ulgi. Czyli jest to taka sieć wzajemnych poręczeń. To połączenie miniprzewodnika z kartą klubową i rabatową. Paszport obowiązuje od 1 maja do 30 września tego roku. Spodziewamy się, że paszporty zaczną intensywnie krążyć i żyć. Są przeznaczone nie tylko dla turystów, ale i naszych mieszkańców. Warto z nich korzystać i podróżować z nimi po naszym pięknym województwie.

Za zebranie 12 pieczątek w paszporcie na uczestników czekają nagrody!
A za 20 Urząd Marszałkowski przygotował superniespodziankę.

POLECAMY:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Poznajemy region z Lubuskim Paszportem Turystycznym - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto