Prognoza pogody na sobotę, 14 kwietnia

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów. Jedynie na krańcach wschodnich oraz północno-zachodnich zaznaczy się wpływ wyżów znad Rosji oraz Islandii. Polska będzie pod wpływem niżu znad południowego Adriatyku, jedynie północna część kraju będzie znajdować się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Z południa i południowego wschodu napływać będzie nieco cieplejsza, ale bardziej wilgotna masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza pogody na sobotę, 14 kwietnia 2012
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Prognoza pogody na sobotę, 14 kwietnia 2012 (© Anna Jaroszewska)

POGODA NA ZACHODZIE POLSKI

Zobacz szczegółową pogodę w woj. lubuskim

Zobacz szczegółową pogodę w woj. zachodniopomorskim


W sobotę na południu i południowym wschodzie kraju zachmurzenie przeważnie duże i postępujące od granic południowych opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane.

Temperatura maks. od 12 st. do 16 st., tylko miejscami na wybrzeżu od 6 st. do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, a na północy kraju północny.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże i całkowite, tylko na zachodzie i północnym zachodzie kraju początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane. Prawie w całym kraju, za wyjątkiem krańców północnych, okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym.

Prognozowana wysokość opadów na południu i południowym zachodzie kraju do 10 mm, 15 mm, a w rejonie Sudetów nawet do 20 mm. Temperatura min. od 1 st., 3 st. na krańcach północno-zachodnich, zwłaszcza na Wybrzeżu, 4 st., 7 st. na przeważającym obszarze, do 9 st., 10 st. na południowym wschodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, na północy okresowo dość silny, porywisty, północno-wschodni i wschodni.
∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię