Prognoza pogody na sobotę, 14 kwietnia 2012

Prognoza pogody na sobotę, 14 kwietnia 2012 (© Anna Jaroszewska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów. Jedynie na krańcach wschodnich oraz północno-zachodnich zaznaczy się wpływ wyżów znad Rosji oraz Islandii. Polska będzie pod wpływem niżu znad południowego Adriatyku, jedynie północna część kraju będzie znajdować się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Z południa i południowego wschodu napływać będzie nieco cieplejsza, ale bardziej wilgotna masa powietrza polarnomorskiego.

POGODA NA ZACHODZIE POLSKI

Zobacz szczegółową pogodę w woj. lubuskim

Zobacz szczegółową pogodę w woj. zachodniopomorskim


W sobotę na południu i południowym wschodzie kraju zachmurzenie przeważnie duże i postępujące od granic południowych opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane.

Temperatura maks. od 12 st. do 16 st., tylko miejscami na wybrzeżu od 6 st. do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, a na północy kraju północny.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże i całkowite, tylko na zachodzie i północnym zachodzie kraju początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane. Prawie w całym kraju, za wyjątkiem krańców północnych, okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym.

Prognozowana wysokość opadów na południu i południowym zachodzie kraju do 10 mm, 15 mm, a w rejonie Sudetów nawet do 20 mm. Temperatura min. od 1 st., 3 st. na krańcach północno-zachodnich, zwłaszcza na Wybrzeżu, 4 st., 7 st. na przeważającym obszarze, do 9 st., 10 st. na południowym wschodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, na północy okresowo dość silny, porywisty, północno-wschodni i wschodni.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!