PROGRAM WINOBRANIA 2018: Co dzieje się na weekend? Sprawdź winobraniowy program na piątek, sobotę i niedzielę

Winobranie 2018. Przed nami ostatnie dni Winobrania. Co znajdziecie w programie na weekend? W piątek zagrają Bracia, w sobotę długo wyczekiwany Korowód Winobraniowy i koncert Beaty i Bajmu. Sprawdźcie PROGRAM WINOBRANIA 2018 na weekend.
 Fot. Lukasz Kaczanowski/Polskapress
WINOBRANIE 2018></a><br><br><br><blockquote>Winobranie to dziewięć dni zabawy na ulicach malowniczego, zielonogórskiego Starego Rynku, w rytm koncertów, spektakli teatralnych, wydarzeń artystycznych odbywających się w kolorowych scenografiach za dnia i łunie świateł nocą. W tym magicznym czasie ulice miasta wypełnione są straganami oferującymi wina i kulinaria z całego świata. Tłumy gości winobraniowych kosztować mogą najlepszych win w Polsce z naszych winnic i uczestniczyć w Korowodzie Winobraniowym. </blockquote><br><br><b>Program Winobrania. Kto zagra na Winobraniu? Kogo usłyszymy na największym święcie wina w Polsce w najbliższy weekend?  Sprawdźcie szczegółowy program Winobrania na 14,15,16 września. <br><br><b>WINOBRANIE 2018 - PROGRAM </b><br><font color=WINOBRANIE 2018 - PIĄTEK 14 września


SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 20.00BRACIA
WIDEO: Bracia w piosence "To jest mój dzień"

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00
Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
  • Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30




REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 17.00 - 18.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
"Pozytywne wibracje"
godz. 15.45 - 16.15 Zespół Śpiewaczy Bolero
godz. 17.15 - 18.00 Agata rhythm&blues
godz. 19.00 - 20.00 Odkrywcy Nieodkrytych Lądów reggae/ska
godz. 21.00 - 22.00 Positive Thusdays in Dub reggae/dub instrumentalnie
po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.

  • Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
  • Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
  • Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
  • Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
  • Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
  • Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”


LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

W ŚWIECIE BAJEK (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
godz. 16.00 - 18.00 „Lis i kot” gry i zabawy dla dzieci

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)
godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Gry i gierki”
godz. 17.30 – 21.00 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Tobiasza Cichońskiego - Magika z Karpacza

WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)
godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…

II FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH „MONTE VERDE FESTIVAL” (organizator: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 20.00 Lech Raczak, Piotr Tetlak „Rabin Maharal i Golem, czyli Prawda i Śmierć” reż. Lech Raczak, Teatr Asocjacja 2006 - Polski Nurt Teatru
Plastycznego Poznań (parking Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
godz. 22.00 „Misterium Buffo” wg Dario Fo, reż. Lech Raczak, Teatr Orbis Tertius - Trzeci Teatr z Poznania
(podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
godz. 23.00 Spotkanie z Lechem Raczakiem, współtwórcą legendarnego Teatru Ósmego Dnia
(podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 19.00 Daniel Glattauer „Cudowna terapia” reż. Marek Szarsza

IMPREZY SPORTOWE
godz. 16.00 Winobraniowy Turniej Skoku o Tyczce 2018
(stadion MOSiR ul. Sulechowska 37, organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
(przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem…
obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)

Sprawdź również:
Winobranie 2018: II Festiwal Teatrów Plenerowych MONTE VERDE FESTIVAL. Tego nie można przegapić! [PROGRAM]

WYSTAWY
„Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19)
Wystawy czasowe:
„Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
Ekspozycja stała:
Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3)
„Winny gród w malarstwie Sylwii Gromackiej-Staśko” Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Boh.Westerplatte 15)

WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
WINOBRANIE 2018 - SOBOTA 15 września

KOROWÓD WINOBRANIOWY „Polska - to Wielka Rzecz”
godz. 12.00 (ul. Konstytucji 3 Maja)

SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 20.00BAJM po koncercie pokaz sztucznych ogni
WIDEO: Na czym polega fenomen zespołu Bajm?

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00
Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
  • Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz - WinoBus nr 3: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
„Karuzela dźwięków”
godz. 13.15 - 14.00 Pokaz klubu Fun Fit II
godz. 14.15 - 15.00 Pokaz Wschodnich Sztuk Walk „Budo Gala Winobranie 2018"
godz. 15.15 - 16.00 Trening Medialny Gali Sportów Walki MFC12
godz. 17.00 - 17.15 Licytacja wina winobraniowego
godz. 17.15 - 18.00 Koncert laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA
godz. 19.00 - 20.00 Łukasz Łyczkowski & 5 Rano rock
godz. 21.00 - 22.00 Big Day pop/rock
po koncercie do godz.1.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.

  • Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
  • Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
  • Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
  • Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
  • Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
  • Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”


LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

WARSZTATY SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)
godz. 17.00 - 19.00 „Uczymy się chodzić po taśmie” warsztaty slackline dla dzieci

NOCNY POKAZ SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)
godz. 21.00 - 22.00 Dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie

WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)
godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…

II FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH „MONTE VERDE FESTIVAL” (organizator: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 16.00 Monte Verde Dzieciom: „Kamieniarz”, „Strachy”, „Smoczydła rodzinne”, Teatr dla Dzieci Małeke
(podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
godz. 20.00 Edward Gramont „Laski” reż. Edward Gramont, Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli
(parking Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 19.00 Norm Foster „Historie łóżkowe” reż. Mirosław Połatyński

IMPREZY SPORTOWE
godz. 8.00 WWRT - Wielki Winobraniowy Rajd Turystyczny
(start plac przed Sceną Winobraniową – Plac Powstańców Wielkopolskich, organizator: Fundacja HIFI w Zielonej Górze, www.fundacjahifi.pl )
godz. 10.00 Mecz piłki nożnej ligi młodzik Parafialny MKS Zryw Zielona Góra v. APMM Falubaz II Zielona Góra
(boisko MOSiR ul. Amelii, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górzel)
godz. 10.00 Ogólnopolski Winobraniowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn (hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: AZS Uniwersytet Zielonogórski)
godz. 10.00 II Winobraniowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra (Pole Golfowe w Przytoku, organizator: Stowarzyszenie „Przytok Golf Resort”)
godz. 12.00 XVII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra (boisko i hala Gimnazjum nr 2 ul. Św. Cyryla i Metodego 9, hala VII Liceum Ogólnokształcącego ul. Stanisława Wyspiańskiego 12, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”)
godz. 12.00 Rajd Rowerowy Gladiator MTB (Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie „Zielona Góro Zacznij Biegać")
godz. 14.00 Bieg Gladiatora dla Dzieci (Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie „Zielona Góro Zacznij Biegać”)
godz. 15.00 III Charytatywny Bieg Gladiatora (Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie „Zielona Góro Zacznij Biegać”)
godz. 15.00 Mecz piłki nożnej IV ligi KS Falubaz Zielona Góra v. Czarni Witnica
(boisko - „dołek”, MOSiR ul. Sulechowska, organizator: KS Falubaz Zielona Góra)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
(przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem…
obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 11.00 - 19.00 „Cosplay” w programie: warsztaty, pokazy, przygotowywanie strojów, turnieje i wolne granie w gry planszowe
(ul. Fabryczna 13b, Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra www.adastra.zgora.pl)

WYSTAWY
„Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19)
Wystawy czasowe:
„Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
Ekspozycja stała:
Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”

WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
WINOBRANIE 2018 - NIEDZIELA 16 września

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00

FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
  • Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 14.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 14.30
  • Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30


REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)

WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.

  • Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
  • Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
  • Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
  • Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
  • Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
  • Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”


LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 16.00 Robert Dorosławski „Nie tylko kobieta” reż. Robert Dorosławski
godz. 19.00[/] Herbert Berger „Małe zbrodnie małżeńskie” reż. Karol Jerzy Wróblewski

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego (ul. Pod Filarami)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 12.00 - 18.00 „Biała Wielkopolska” pokazy kulinarne i degustacje potraw (przy ratuszu)



WINOBRANIE 2018 - POLECAMY RÓWNIEŻ:



red

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.09.2018, 19:46

Im więcej już zdarzyło się
tym później mniej zostanie,
oszukać próbuję czas, już nie chodzę spać.
Każdą z chwil przeżyć chce jeszcze raz.. ♫♫
: D ♫

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3