Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pokaz odbędzie się w Sali Dębowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9.

„The Officer's Wife”, reż. Piotr Uzarowicz - film zrealizowany przez Amerykanina polskiego pochodzenia, wnuka oficera zamordowanego w Twerze. Reżyser historię dziadka poznał dopiero po śmierci ojca w 2005 r. Zainspirowany rodzinną historią postanowił zrobić film o zbrodni katyńskiej. Rozpoczął podróż w poszukiwaniu prawdy.

Bardzo ważne: film zrealizowany w języku angielskim z polskimi napisami.

Echa Katynia - przegląd filmowy organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej corocznie w kwietniu, począwszy od 2010 roku. W repertuarze znajdują się dzieła reżyserów polskich i zagranicznych, będące refleksją zarówno nad Zbrodnia Katyńską, jak i innymi zbrodniami systemu komunistycznego. Emitowane produkcje odnoszą się nie tylko do relacji świadków zbrodni, konstrukcji sowieckiego systemu terroru, ale również dramatów rodzin ofiar zbrodni.

„The Officer's Wife”, reż. Piotr Uzarowicz (napisy) USA, 2010 76 min.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Przeczytaj też: Piękne dziewczyny Falubazu [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy informują

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!