firlejka jako antena firlejka jako antena

firlejka w roli wiatraczka (© PanPiotrowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dnia 15 grudnia 2012 r, o godz, 11,00 opublikowałem artykuł pod tytułem: „Co zapisują te cztery kamery ustawione w Auli Gagarina? Zagadka z drobiazgiem jako prywatną nagrodą."

Że kamery były cztery policzył Wybitny Polityk Klasy Państwowej który lubi wiedzieć kto Go „kręci"Sala była wypełniona do ostatniego fotela a nawet 164 osoby stały.
Wśród publiczności widziałem kilku mm-kowiczów.
Pragnąc ułatwić (albo może utrudnić) rozwiązanie zazgadki podpowiedziałem warianty:1/ Czy to była wizyta syna Jurija Gagarina z okazji nadanie Uniwersytetowi Zielonogórskiemu imienia Jurija Gagarina ?2/ Czy to był koncert kabaretowy (zamiast festiwalu) dla pracowników sponsorskiej firmy Stelmet?3/ Czy to był wiec lubuskich nauczycieli z okazji wizyty pana Broniarza, prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego ?4/ Może to było „spotkanie przyjaźni" lubuskich kibiców żużlowych ? Falubazowi po lewej a Gorzowiacy po prawej siedzieli i nie było policjantów między nimi.5/ Czy był to charytatywny koncert Radnych Miejskich , śpiewających i opowiadających anegdoty ?6/ A może to było (albo powinno być) jeszcze coś innego ?
Zwycięzcę ustalili niezawodni minusodawcy którzy podstawili panu Bogusławowi-ZG (wprawdzie tylko ) dwa minusy ale potwierdzili jak na naszym portalu nie lubi się (kilku zaledwie) osób pragnących ukazać, że zabawa w mmkę to przyjemność sama w sobie i okazja do opowiedzenia kolejnego dowcipu z życia Starówki czy wyższości przyjaźni falubazowo-gorzowskiej nad postulowaniem powrótu Zielonej Góry pod władzę Dolnoślązaków.
Wyjaśnię Użytkownikom zarażonych nadmierną powagą osobistą, że Bogusław-ZG rychło się domyślił kogo kamerowały te kamery ale podpowiedzeniem , że „gość żałuje że nie został internowany" wykazał że wie o kogo chodzi ale dozwolił jeszcze komuś odgadnąć znane zresztą nazwisko polityka najwyższej klasy ogólnopolskiej, anty-partnera szefów Niemiec i Rosji.
Nagroda miała być jedna i jest. Zakupiono z mojej emerytury przyrząd tyle ładny co praktyczny. Nazywa się to „firlejka" i służy do rozbijania kwaśnego mleka. Pan Bogusław-ZG nie kryje swego hobby, że lubi zamieszać a więc potrafi firlejką się posługiwać.
Na razie może ją powiesić na choince.Inne zastosowanie firlejki to udawanie anteny lub słoneczka ośmiopromienistego. Zresztą „Młoda i zdolna" wnusia podpowie kilka wariantów zastosowania firlejki.
Zainteresowanym szczegółami podaję wymiary: długość 340 mm, wypustek 6 o rozpiętości 80 mm. Drewno nie malowane, gatunek nieznany. Na Jarmarku kupiono (cena objęta tajemnicą handlową) w legalnym stoisku (ale cenzura na nazwę), Producent ze względów na zakaz reklamy nie może być przedstawiony. Nazwiska artysty żadną miarę ujawnić nie mogę bo bym złamał ustawę o ochronie intelektualnej.
Naiwnie spodziewałem się przed-wigilijnego spotkania towarzyskiego mm-kowiczów na którym chciałem nagrodę wręczyć ale ...firlejka będzie do odbioru w zawsze miłej portierni naszej opiekuńczej Gazety Lubuskiej, od poniedziałkowego rana.
Interesującą wersję odpowiedzi podała „moda" i już się zastanawiałem czy nagrodzić drobiazgiem dodatkowym ale...nikt nie postawił minusika czym obniżył wartość zapisu.
Tym którzy tekst mój czytali i minusiki stawiali, życzę wychowawczej rozmowy ze świętym Mikołajem albo Gwiazdorem który odwiedza lud wielkopolski w miastach mających dopisek „wlkp".
Radzę „Uśmiechnij Się i Bądź Miły dla Bliźnich" 

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!