operatorka dmuchawy operatorka dmuchawy

odgarnia liście (© PanPiotrowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

„Przysłowia są mądrością narodów" tego uczono w szkołach za komuny. W okresie siermiężnej gospodarki posługiwano się narzędziami podstawowymi jak młotek, kij co ma dwa końca, a w rolnictwie (ogrodnictwie) używano cepów i grabi.

Stare porzekadło z grabiami w roli głównej przypomniała najważniejsza miejska radna.Było to  we wtorek, o godzinie 12,39 gdy w ferworze dyskusji (ale nie o kwiaciarstwie) radna przypomniała,„że grabie grabią ku sobie".
Wśród radnych jest kilku panów bardzo młodych i zmarszczyli czoła próbując przypomnieć sobie zabawy w piaskownicy kiedy to ostatni raz widzieli grabie miniaturowe czyli grabki.
Bo w życiu publicznym, przynajmniej zielonogórskiego deptaku grabie nie są używane. Do zgarniania jesiennych liści używana jest DMUCHAWA pewnej znanej z reklam firmy. A dmuchawa działa na zasadzie, że zdmuchuje liście (a wiosną i latem pety i papierki) OD SIEBIE.
I rodzi się pytanie: czy radna która wygrała wybory w barwach najbardziej konserwatywnej partii jest taka zacofana czy uparta, że nie dostrzega codziennej operacji zdmuchiwania liści w rejonie ratuszowego szybowiska.
Chyba nie wypada aby radna miasta będącego w krajowej czołówce nowoczesnej gospodarki śmieciowej, ciągle trwała w zacofanych przyzwyczajeniach, lansując starożytne wręcz narzędzia jak grabie. 

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!