Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przetarg na dokończenie budowy ronda na wjeździe do Zielonej Góry Raculi unieważniony. Powód? Zbyt wysokie oferty...

Natalia Dyjas
O potrzebie budowy ronda w tym miejscu mówi się od lat. Mieszkańcy Zielonej Góry Raculi codziennie stoją w korkach, by wjechać do centrum Zielonej Góry.
O potrzebie budowy ronda w tym miejscu mówi się od lat. Mieszkańcy Zielonej Góry Raculi codziennie stoją w korkach, by wjechać do centrum Zielonej Góry. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Miasto ogłosiło przetarg na dokończenie budowy ronda na wjeździe do Zielonej Góry Raculi. Okazuje się, że oferty, które wpłynęły do zielonogórskiego magistratu, przekraczają kwotę, jaką na inwestycję gotowe jest przeznaczyć miasto. Co dalej z feralnym skrzyżowaniem?

Wszystko wskazuje na to, że dokończenie budowy ronda na wjeździe do Zielonej Góry Raculi może się wydłużyć. Przypomnijmy, że prace rozpoczęły się w tym miejscu już w zeszłym roku i miały potrwać do końca stycznia 2018 r. Niestety roboty stanęły. Wykonawca w trakcie wykonywania prac miał jakoby napotkać dwie trudności. Pierwszą z nich miała być potrzeba wybudowania kanału tłocznego do wysypiska śmieci, aby rondo od razu zostało włączone w kanalizację. Drugim natomiast były braki kadrowe w Export-Pribex. Firmie miało zabraknąć wykwalifikowanych robotników. Wciąż mówiło się jednak o tym, że to jedynie chwilowe utrudnienia. Jednak w marcu jeden z wierzycieli złożył wniosek o upadłość firmy do warszawskiego sądu.

Stąd miasto zerwało umowę z wykonawcą i zdecydowało się ogłosić nowy przetarg na dokończenie inwestycji. Wcześniej inwestycja została wyceniona na kwotę około 7,9 mln zł. 85 proc. środków miało pochodzić z dofinansowania z Unii Europejskiej. Budowa stanowi część większej inwestycji, związanej z pracami przy drodze wojewódzkiej nr 282 oraz nowym mostem w Milsku...

By prace mogły tutaj znów ruszyć, radni zdecydowali się dołożyć do remontu. Wszystko wskazuje na to, że większa kwota i tak jest za niska.

Ekologiczne inwestycje w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie

Teraz swoje oferty złożyły dwie firmy. Dlaczego miasto zdecydowało się unieważnić przetarg? W oficjalnym dokumencie możemy przeczytać, że: "cena oferty najkorzystniejszej (11,57 mln zł) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (9,2 mln zł) i zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej".

O potrzebie budowy ronda w tym miejscu mówi się od lat. Mieszkańcy Zielonej Góry Raculi codziennie stoją w korkach, by wjechać do centrum Zielonej Góry. Co dalej z budową ronda? Do sprawy wrócimy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto